Caz Eserlerinden Caz Deşifre, Bona, Solfej, Dikte ve Ezgilerine From Jazz Works Jazz Decode, Bona,

Gece Kitaplığı

Ercan Baş

249,00 TL
149,40 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
99,60 TL
Caz Eserlerinden Caz Deşifre, Bona, Solfej, Dikte ve Ezgilerine From Jazz Works Jazz Decode, Bona, Hakkında Bilgiler
Türü: Öğrenim Kitapları
Sayfa Sayısı: 250
ISBN: 9786254252587
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
Ercan Baş
Ercan Baş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Caz Eserlerinden Caz Deşifre, Bona, Solfej, Dikte ve Ezgilerine From Jazz Works Jazz Decode, Bona, Kısa Özet

  Ercan BAŞ
            
  15.11.1971 Çorum Merkez doğumlu. Çocukluk yıllarında müziğe başladı. Birbirinden farklı vurmalı, nefesli, yaylı ve mızraplı çalgılarla ilgilendi. 1991 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde lisans eğitimine başladı ve yüksek lisans eğitimi ile tamamladı. Doktora Eğitimini ise İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Müzik Teknolojileri alanında yaptı. Tüm akademik eğitimlerini başarı dereceleri ile başladı ve bitirdi.

  Özel ve devlet okullarında müzik öğretmeni olarak çalıştı. 2000 Yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Müzik Bölümü kurucularından olarak akademisyenliğe başladı. Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı yaptı ve daha sonra Türk Müziği Devlet Konservatuvarı kurucu üyelerinden oldu. 2015 yılında Adıyaman Üniversitesi Konservatuvarına Yrd. Doç. Dr. olarak atandı ve Müzikoloji Ana Sanat Dalı Bölümü kurucu öğretim üyesi oldu, konservatuvar müdür yardımcılığı görevini yaptı. 2018 yılında Hitit Üniversitesine yine Yrd. Doç. Dr. olarak atandı Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü kurucu öğretim üyesi oldu ve bir yıl sonra Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna geçti. 

  Değerli öğretim üyeleri Prof. Ülkü ÖZGÜR ve Dr. Salih AYDOĞAN’a ait olan ‘‘Müziksel Yazma Eğitimi ve Ezgi Bankası (Dördüncü Kitap)’’ adlı kitabında eğitim amaçlı tonal ve makamsal solfejleri bulunmakta, ayrıca Mili Eğitim Bakanlığının müzik ders kitaplarında çok sesli koro düzenlemesi ile söz ve müziği kendisine ait okul eğitim müziği besteleri yayınlanmıştır. 

  Uzaktan eğitim sürecine katkı sağlamak için ‘‘musicumt.com’’ adlı özel bir online müzik sitesi kurarak müzik teorisi, işitme, okuma ve yazma, armoni vb. alanında içerik üretici ve müzik eğitimcisi olarak canlı ders videoları hazırlamıştır. 

  2020 yılında ‘‘Caz ve Blues Etrafında Piyano İçin Eserleri’’, 2022 yılında ‘‘Klarnet İçin Sekvens Etütler (Başlangıç, Orta ve İleri Düzeyler)’’ 2023 yılında ise ‘‘Tonal Solfej Deşifreleri (Dikte, Ezgi, Bona, Tartım Deşifreleri/Dikteleri)’’ isimli kitapları yazmıştır.

  Halen Hitit Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümünde Dr. Öğr. Üyesi olarak çalışmaktadır. 

 • 2. Hamur

Caz Eserlerinden Caz Deşifre, Bona, Solfej, Dikte ve Ezgilerine From Jazz Works Jazz Decode, Bona, Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.