Çağdaş Felsefeye Eleştirel Bir Giriş - Gerçekliği Geri Kazanmak

Nota Bene Yayınları

Roy Bhaskar

190,00 TL
146,30 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
43,70 TL
Çağdaş Felsefeye Eleştirel Bir Giriş - Gerçekliği Geri Kazanmak Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 296
ISBN: 9786059020572
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Roy Bhaskar
Roy Bhaskar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Çağdaş Felsefeye Eleştirel Bir Giriş - Gerçekliği Geri Kazanmak Kısa Özet

    İlk kez 1989’da yayımlanan eser, felsefe ve sosyal teori alanındaki güncel tartışmalar açısından ufuk açıcı bir metin olarak nitelenebilir. Roy Bhaskar’ın bu önemli eseri, eleştirel realizme dair önemli bir giriş metni olmasının yanı sıra realizm ile rölativizm, pozitivizm ile post-yapısalcılık, modernizm ile post-modernizm hakkındaki çağdaş tartışmalara aydınlatıcı bir müdahalede bulunmaktadır.

    Toplum, doğa, bilim ve felsefeye dair eleştirel realist bakış açısını bu eserde detaylandıran Bhaskar, bu bakış açısının hem bugünlerde moda olan sağ ideolojilerin temelini sarsmak hem de yeniden canlanan sol için zemin hazırlamak için nasıl kullanılabileceğini göstermektedir.

    En önemli düşünce ekollerinden pragmatizm, post-analitik felsefe, eleştirel kuram, kıta Avrupası felsefesi, epistemolojik anarşizm ve düşünürlerden bazılarına dair Bachelard ve Feyerabend’den Rorty ve Habermas’a kadar güçlü eleştiriler barındıran eser aynı zamanda pek çok geleneksel felsefi probleme yeni ve tatmin edici çözümler geliştirmektedir.

  • 2. Hamur

Çağdaş Felsefeye Eleştirel Bir Giriş - Gerçekliği Geri Kazanmak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.