sadsad x
asdasd
29,40 TL
23,52 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
5,88 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Büyük Veri Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786052888117
Kapak: Ciltsiz
Sadullah Çelik
Sadullah Çelik
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Büyük Veri Kısa Özet

    21. yüzyılda veri, 18. yüzyıldaki petrol gibidir: son derece değerli ve keşfedilmemiş bir varlıktır. *Veri*nin temel değerini gören ve onu analiz edip kullanmayı öğrenenler için gelecekte büyük fırsatlar doğacaktır. Bugün verinin her zamankinden daha değerli olduğu dijital bir ekonomideyiz. Veri, devletlerden yerel şirketlere kadar çok geniş bir alanda her şeyin sorunsuz işlemesinin anahtarıdır.

    Bilişim ve bulut teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, üretilen ve erişilebilen bilginin miktarında, yapısında ve hızında büyük değişimlere sebep olmuştur. Tüm bu değişimler *Büyük Veri* kavramının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Büyük Veri, geleneksel veri yönetimi araçları ve uygulamaları kullanılarak yönetilemeyen ve işlenemeyen veri kümelerinin toplanmasıdır. E-ticaret üzerinde büyük bir etkiye sahip olan Büyük Veri’nin etkisi gün geçtikçe daha da büyüyecektir. Büyük Veri’nin öncülerinden olan Facebook, Google, Amazon, Apple ve Netflix gibi şirketler Büyük Veri’den dolayı büyük başarı elde etmiştir.

    Kitap, Büyük Veri ile ilgili temel kavramlara ve Büyük Veri’nin işlenmesinde ve analizinde kullanılan Büyük Veri Teknolojileri ile Büyük Veri Teknikleri’ne yer vermektedir. Kitapta ayrıca, Google BigQuery’nin altyapısında bulunan GDELT veri seti kullanılarak örnek Büyük Veri analizleri yapılmıştır.

Büyük Veri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.