Büyük Argo Sözlüğü Tanıklarıyla

Yapı Kredi Yayınları

Hulki Aktunç

140,00 TL
92,40 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
47,60 TL
Büyük Argo Sözlüğü Tanıklarıyla Hakkında Bilgiler
Türü: Referans ve Kaynak Kitapları
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9789753638647
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2023
Hulki Aktunç
Hulki Aktunç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Büyük Argo Sözlüğü Tanıklarıyla Kısa Özet

  Alanında ilk ve tek "tanıklı ve etimolojik"çalışma olan Büyük Argo Sözlüggnün "önsözünden son sayfasına katkılarla güncellenerek ve bütünüyle gözden geçirilerek" hazırlanan 5. baskısı Ocak 2008`de çıkmış ve kısa sayılacak bir süre içinde tükenmişti. Şimdi 8. basımını sunuyoruz. Sözlük, "dünyanın en iyileri"nden...

  Aktunç (1990), bugün mevcut olan en büyük ve en iyi argo tüzlüğünü ortaya koydu, apklamalanndaki itina ve kaynaklardan verdiği misaller fok değerlidir.

  - Andreas Tietze

  Toplam 5318 maddebaşı, 7345 tanım, 4000 tanık cümleden oluşan Büyük Argo Sözlügii, eşsiz bir "argo antolojisr niteliği de taşıyor. Önemli bir başvuru kaynağı olmasının yanı sıra, baştan sona okunacak keyifli biryapıt.Coğramız insanının ruhsal, cinsel, toplumsal yapısı ve bakışını tarihten bugüne doğrudan yansıtan bir kaynak... Türkçenin "dillerarası" ilişkilerine büyük bir ayna.

  Dilimizin ustalarından ve sözlük/sözciik okuma "hastala-rından Hulki Aktunç, bu yapıda 30 yıl uğraşn. Hem sözcük haznesiyle, hem de argoya getirdiği dinamik ve özgün kuramsal yaklaşımla Büyük Argo Süzlügü, yurt içinde de, yurt dışında da yoğun ilgi görüyor.

 • 1. Hamur

Büyük Argo Sözlüğü Tanıklarıyla Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.