sadsad x
asdasd

Bütün Yönleriyle SPSS Örnekli Nonparametrik İstatistiksel Yöntemler

Anı Yayıncılık

Ramazan Baştürk

91,00 TL
79,17 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
11,83 TL
Bütün Yönleriyle SPSS Örnekli Nonparametrik İstatistiksel Yöntemler Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyal Bilimler Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786051700946
Kapak: Ciltsiz
Ramazan Baştürk
Ramazan Baştürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bütün Yönleriyle SPSS Örnekli Nonparametrik İstatistiksel Yöntemler Kısa Özet

  Günümüzde İstatistik, modern toplumların en önem verdiği bilim dallarından birisi haline gelmiştir. İstatistik okur-yazarlığı olmadan *aydın insan* olmanın hemen hemen imkânsız olduğu da bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkarak istatistik eğitimine olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu ihtiyacın farkına varan modern toplumlardaki program geliştirme uzmanları, yeni nesillerin bu temel gereksinimden yoksun kalmamaları için formal eğitimin her kademesine, istatistik ile ilgili farklı seviyelerde dersler yerleştirmektedirler.

  Bu çerçevede istatistik, yükseköğretimin bütün kademelerinde ve farklı mesleki alanlarda ders olarak okutulmaktadır. Fakat bu derslerin içerikleri incelendiğinde, yaygın olarak işlenen konuların parametrik testleri içeren konular olduğu kolayca görülür. Oysa parametrik testleri kullanmak için bazı temel ön koşulların sağlanması gerekir. Bu temel koşullar sağlanamaz ise elde edilen sonuçlar ve bu sonuçlardan yola çıkarak yapılacak genellemeler ve yorumlar anlamsız hale gelebilir. İşte bu koşulların sağlanamadığı durumlarda parametrik olmayan testler (Nonparametrik) gündeme gelmekte ve araştırmacıların sorularına istatistiksel çözüm yolları üretilmektedir. Bu kitabın konusunu da Nonparametrik testler oluşturmaktadır.

  Bu kitabın en temel özelliği, Nonparametrik istatistik konularını hem teorik hem de uygulamalı olarak aynı anda içermesidir. Oluşturulan örnek araştırmalar hem geleneksel yöntemlerle hem de SPSS (Statistical Package for Social Sciences) ile analiz edilerek gösterilmektedir. Böylece okuyucuların her iki uygulamayı da birden öğrenme ve bunları karşılaştırma olanağına sahip olmaları sağlanmaktadır.

  Bu kitap, karşılaştıkları araştırma problemlerine Nonparametrik istatistik kullanarak çözüm yolu bulmaya çalışan herkese, özellikle yükseköğretimdeki öğrencilere kaynak oluşturabilecek niteliktedir. Ayrıca Üniversitelerde görev yapan bütün akademisyenlere ve amatör seviyedeki araştırmacılara da yol gösterici niteliktedir.

Bütün Yönleriyle SPSS Örnekli Nonparametrik İstatistiksel Yöntemler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.