sadsad x
asdasd

Bugünün Dünyasını Anlamak İçin Yeni Bir Paradigma

Yapı Kredi Yayınları

Alain Touraine

20,37 TL
11,20 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
9,17 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bugünün Dünyasını Anlamak İçin Yeni Bir Paradigma Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 300
ISBN: 9789750813122
Kapak: Ciltsiz
Alain Touraine
Alain Touraine
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bugünün Dünyasını Anlamak İçin Yeni Bir Paradigma Kısa Özet

  Modernleşmesinin ilk yüzyıllarında Batı, toplumsal gerçekliği siyasal bakımdan düşündü: düzensizlik ve düzen, yasa ve ulus, halk ve devrim. Ardından, Sanayi Devrimi’yle birlikte kapitalizm siyasal erkten kurtuldu. O zaman yeni bir paradigma, ekonomik ve toplumsal paradigma adına sınıflardan, zenginliklerden, eşitsizliklerden ve yeniden dağıtımdan söz ettik.

  Bugünse, küresel ekonominin ve bireyciliğin çağında küreselleşme bu eski toplum modellerini parça parça etti. Her birimiz, üretimin ve kitle kültürünün çekimine kapılmış halde, bunlardan kurtulup kendimizi kendi yaşamımızın özneleri olarak kurmaya çalışıyoruz. Bu yeni uğraşı ortaya koyduğumuz yeni paradigma kültürel bir paradigma.

  Eski paradigmalar dünyanın fethine yönelikti, yenisi baştan aşağı kendimizle ilgili. Bu arada, erkeklerin yönettiği bir dünyanın parçalanıp dağıldığını gözlemlerken, bir yandan da bir kadınlar toplumuna giriyoruz.

  Bu noktada Alain Touraine yaşamsal önemde iki sorunun izini sürüyor: *Yeni bir modernleşme modeli mümkün müdür? Gevşemiş toplumlarımızda yeni bir dinamizm ortaya çıkabilir mi?*

  *Yeni* dünyayı kavrayabilmek için dev bir başvuru kitabı.

Bugünün Dünyasını Anlamak İçin Yeni Bir Paradigma Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.