sadsad x
asdasd

Bor Karbür ve Düşük Sıcaklık Bor Karbür Sentezleme Yöntemleri

Nobel Akademik Yayıncılık

Buğra Çiçek

36,00 TL
28,80 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
7,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bor Karbür ve Düşük Sıcaklık Bor Karbür Sentezleme Yöntemleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786053209447
Kapak: Ciltsiz
Buğra Çiçek
Buğra Çiçek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Bor Karbür ve Düşük Sıcaklık Bor Karbür Sentezleme Yöntemleri Kısa Özet

    Elmas ve kübik bor nitrür’den sonra bilinen en sert malzeme olan bor karbür, düşük yoğunluğu, yüksek kimyasal dayanımı, yüksek sertlik ve ergime noktası gibi birçok istenilen özelliği sayesinde, aşıdındırıcı kimyasallar, savunma sanayi, nükleer teknoloji ve uzay havacılık sanayi uygulamalarında kullanılan önemli bir temel bileşiktir.

    Günümüzde dünya bor karbür pazarında kullanılan ürünlerin yaklaşık %95’lik bir bölümü geleneksel karbotermik indirgeme yöntemleri ile üretilmektedir. Bu yöntemlerle gerçekleştirilen üretim esnasında ortaya çıkan zehirli gaz, tozuma ve regulasyonlar göz önüne alındığında, geleneksel üretim yöntemlerinin sürdürülebilir olmadıkları ve bu sebeple sürdürülebilir bor karbür üretim yöntemlerine yönelik araştırmaların arttığı görülmektedir.

    Çevresel sorumluluk ve rekabetçi üretim maliyetleri konusunda güçlü bir seçenek olan *alternatif karbon kaynakları ile düşük sıcaklıkta bor karbur üretimi*, özellikle son yıllarda birçok değişik yaklaşım ile araştırılmış ve endüstriyel olarak uygulanabilirliği konusunda olumlu adımlar atılmıştır. Bu kitap kapsamında, yapılan bu çalışmaların genel bir sunumu teknik altyapıları ile birlikte araştırmacılarla paylaşılmıştır.

Bor Karbür ve Düşük Sıcaklık Bor Karbür Sentezleme Yöntemleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.