sadsad x
asdasd
40,00 TL
20,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
20,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bolluk Paradoksu Hakkında Bilgiler
Türü: Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Kit
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9789944383820
Kapak: Ciltsiz
Barry Schwartz
Barry Schwartz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bolluk Paradoksu Kısa Özet

  İster bir kot pantolon satın alıyor, ister iş alternatifleri arasından seçim yapıyor olalım, günlük kararlarımız, karşı karşıya kaldığımız seçenek fazlalığı nedeniyle giderek daha karmaşık hale geliyor. Daha fazla seçeneğin daha iyi alternatifler ve daha fazla tatmin demek olduğunu zannediyoruz, ama seçenek bolluğunun tehlikelerine dikkat: Kararlarınızı, henüz onları almadan sorgulamanıza yol açabilir, sizi gerçek dışı, yüksek beklentiler içine sokabilir ve sonunda kendinizi suçlamanıza neden olabilir.

  Barry Schwartz, elinizdeki kitapta şu çıkarıma varıyor: Seçenekleri elemek, stresi, kaygıyı ve yoğunluğumuzu büyük oranda azaltabilir. Bolluk Paradoksu, seçenekleri makul bir sayı ile sınırlandırmanız, önemli seçeneklere odaklanıp diğerlerini görmezden gelme disiplinini edinmeniz ve sonunda yaptığınız seçimlerden daha büyük tatmin duymanız için pratik çözümler öneriyor.

  Bu kitap iki açıdan paha biçilmez. Birincisi, çoğumuzun daha az seçenekle daha varlıklı hissedeceğini ortaya koyuyor. İkincisi pek çoğumuzun en iyi seçimi yapmak için haddinden fazla uğraştığımızı anlatıyor. Aynı zamanda seçim ve mutluluk arasındaki psikolojik araştırmalara da bir giriş kitabı niteliğinde.

  -Daniel Kahnemel, 2002 Nobel Ekonomi Ödülü Sahibi

  Samimi ve faydalı bir kitap. İyi düşünülmüş ve iyice araştırılmış.

  -New York Observer

  Schwartz, bu devrimci ve sağlam temellere dayanan kitap ile modern dünyada çok fazla seçenek olduğunu gösteriyor. Bu seçenek fazlalığı tüketiciyi, çaresiz bir halde bırakıyor. Düşünen herkesin okuması gereken bir kitap.

  -Martin E. P. Seligman, Öğrenilmiş İyimserlik kitabının yazarı

Bolluk Paradoksu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.