sadsad x
asdasd
72,00 TL
57,60 TL
%20 indirim
Biyoloji Felsefesi Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 463
ISBN: 9789755336275
Kapak: Ciltsiz
Elliott Sober
Elliott Sober
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Biyoloji Felsefesi Kısa Özet

  Yakın zamanda biyoloji felsefesi, "özel" bilimlerin felsefeleri arasında en dramatik gelişmelere sahne oldu. Bu kitapta, Elliott Sober okuyucuya bu gelişmelerin en önemlilerini tanıtıyor. Biyoloji Felsefesi'nde Sober, hem yüksek düzeyde bir kuram tartışmasına giriyor hem de yaratılışçılık, teleoloji, habitat mı tabiat mı ve sosyobiyoloji gibi tartışmalı konuların sonuçlarını ele alıyor. Hepsinden önemlisi bu kitap okuyucuya evrim kuramının yapısı, kuramın kanıtları ve onun açıklama gücünün kapsamı hakkında çok kesin bir görüş edinmesini sağlayabilecek bir altyapı sunuyor.

  "Müthiş bir eğitim aracı, …bir bütün olarak mükemmel bir biyoloji felsefesine giriş kitabı."
  Mind

  "Çok uzun bir süredir, bilim felsefesi fizik felsefesi demekti. Elliot Sober, biyolojinin yol açtığı felsefe problemlerini de aynı derecede ciddiye alan, en önde gelen felsefecilerimizden biridir. Bu metin bu konulara mükemmel bir giriş niteliğindedir."
  John Maynard Smith - University of Sussex

  "Sober, kitap boyunca okuyucuya, biyoloji felsefesindeki pek çok can alıcı konuyu izlemeleri için kılavuzluk yapıyor. Önermelerle, onları kimin öne sürdüğünün karıştırılmaması için yaptığı uyarı çok değerli. Bir kuramı kanıtlamadan ya da yanlışlamadan da bir modelin ya da örneğin ayakta kalabileceği veya çökebileceği konusundaki haklı ısrarı da aynı ölçüde değerli."
  Choice

  "Elliott Sober Biyoloji Felsefesi'ni bir giriş kitabı olarak kaleme almış ve bu haliyle kitap amacına tamamıyla ulaşıyor. Sosyobiyoloji ve yaratılışçılık gibi görece daha popüler tartışmaları ele almasının yanında, yazar bu alandaki tartışmalara son derece değerli katkılarda bulunuyor. Sober’in bu çalışması, her zamanki gibi derinlikli ve etkileyici."
  David L.Hull - Northwestern University

Biyoloji Felsefesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.