sadsad x
asdasd

Birinci Dünya Savaşı ve Çanakkale’de Türk Donanması

Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları

Fevzi Kurtoğlu

80,00 TL
72,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
8,00 TL
Birinci Dünya Savaşı ve Çanakkale’de Türk Donanması Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 340
ISBN: 9786058598881
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
Fevzi Kurtoğlu
Fevzi Kurtoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Birinci Dünya Savaşı ve Çanakkale’de Türk Donanması Kısa Özet

    Üzerinden bir asır geçen Birinci Dünya Savaşı’nın en az bilinen ve ihmal edilen yönü denizlerdeki mücadeleler olmuştur. Her ne kadar son yıllarda Çanakkale muharebelerinde 18 Mart 1915’in deniz zaferi olarak kutlanması bir farkındalık oluşturmuş ise de savaş boyunca Türk Donanması’nın Karadeniz, Marmara ve Ege Denizi’ndeki yoğun faaliyetleri ile savaşın diğer cephelerinde bahriyelilerin lojistik destek ve gayretleri yeterince ilgi görmemiştir.

    Yayına hazırladığımız eser Birinci Dünya Savaşı’nda ve Çanakkale’de Türk Donanması’nın faaliyetlerini ihtiva etmektedir ve denizcilik tarihi alanındaki önemli bir boşluğu dolduracak içeriktedir. Eseri kaleme alan deniz tarihçisi Fevzi Kurtoğlu ’nun döneme şahitlik etmesi ise verdiği bilgileri daha da değerli kılmaktadır.
    Eserin en önemli yanı Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı deniz kuvvetlerinin faaliyetlerini çok geniş ve detaylı bir şekilde ele almış olmasıdır. Ayrıca İngiliz, Fransız ve Rus donanmalarının faaliyetleri hakkında çok kıymetli bilgilere yer verilmiştir. Bu eser sayesinde 1.Dünya Savaşı süresince deniz savaşlarının karanlıkta kalan birçok yönü gün yüzüne çıkmış olacaktır.

  • 1. Hamur

Birinci Dünya Savaşı ve Çanakkale’de Türk Donanması Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.