Sıralama seçin
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Bircan Yıldırım Kimdir?

Bircan Yıldırım, Denizli’de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Almanya’da tamamlayan Yazar, İzmir Buca lisesinden mezun olarak daha sonra Sosyoloji bölümünde öğrenim görmüştür. Milli Eğitim Bakanlığında felsefe öğretmenliği yapan yazar, toplumbilimleri ile ilgilenmiştir. Sanata da ilgi duyan yazar, yağlı boya çalışmaları da yapmıştır. İçsel yolculuğu boyunca psikolojiyle ilgilenmiş, kendini ve diğer insanları keşfetmek için çeşitli eğitimler almıştır. Film çekimleriyle ilgilenmiş, fotoğrafçılık yapmış ve yazmaya olan ilgisini kitap yazarak pekiştirmiştir. Bilgilerini artırmak için eğitimler alan yazar, seminerlerle birlikte farklı şehirlerde şifalandırma çalışmaları yapmıştır. Meditasyon üzerine aldığı eğitimlerden sonra içsel yolculuk serüvenine devam eden yazar, pek çok meditasyon tekniği denemiştir. İnsanların içsel olarak iyileşmesi için kişisel gelişim ve meditasyon alanında kitaplar yazmıştır. İnsanları sevgiyle iyileştirmek, şifalandırmak ve içindeki çocukla buluşturmak için kişisel gelişim kitapları yazmaya devam etmektedir.

Bircan Yıldırım Özel Hayatı Nasıldır? 

Bircan Yıldırım yağlı boya resimleriyle ilgilenmekte, sanata ve edebiyata ilgisini sürdürmektedir. Fotoğrafçılık yapmaya ilgi duymakta, bu hobisini kısa metrajlı filmler çekerek devam ettirmektedir. Meditasyon tekniklerine ilgi duyan, bu teknikleri günlük yaşamında uygulayan Bircan Yıldırım; okurlarına da kitaplarında aktarmaktadır. Nefes terapisinin hayatına olan etkilerinden kitaplarında bahsetmektedir. Almanya’da geçirdiği süre boyunca farklı insanlar tanımış ve topluma olan bakışı değişmiştir.

Yazar, okurlarının kendi içindeki çocuğu iyileştirmesini hedeflemektedir. Bu hedefine yönelmek için kitaplar yazmakta ve eğitimler vermektedir. 

Bircan Yıldırım Edebi Kişiliği Nasıldır?

Bircan Yıldırım okuma ve yazmayı çok seven biridir. Uzun seneler öğretmenlik mesleğini sürdürmüştür. Kitaplarında açık ve yalın bir dil kullanmakta, her yaştan okurun anlamasını kolaylaştırmaktadır. Yazar meditasyona, nefes terapilerine olan bakış açısını kitaplarına da aldığı eğitimlerden yararlanarak aktarmaktadır. Cumhuriyet Üniversitesinde Sosyoloji bölümünde öğrendikleri sayesinde toplumsal meselelere bakış açısını değiştirmiştir. 

Bircan Yıldırım kitapları psikoloji ve gelişim psikolojisi türlerinde yazılmıştır. Eserler çok satanlar listelerine girmiş ve psikoloji alanında çok okunan eserlerden olmuştur. Gelişimine sağlıklı bir şekilde devam etmek isteyen, içsel yolculuğunu tamamlamak ve şifalanmak isteyenler için yazılan kitaplarını okuyabilirsiniz.

Nefes Terapisi ve Meditasyon Nedir? 

Nefes terapisi, odaklanmayı artırmak ve olumsuz düşüncelerden kurtulmak amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Doğru şekilde nefes alıp verme yoluyla zihnin rahatlaması amaçlanmaktadır. Meditasyon ile birlikte nefes terapisi uygulandığı zaman büyük oranda sakinlik sağlandığı söylenmektedir. Nefes terapisi düzenli olarak sürdürüldüğünde çeşitli rahatsızlıkların da tedavi edilmesi sağlanmaktadır. KOAH ve astım gibi solunumla ilgili hastalıklarda nefes terapileri önerilmektedir. Hem zihinsel hem de bedensel anlamda rahatlama amacıyla nefes terapisi uygulanmalıdır. 

Meditasyon, zihnin anlama kapasitesini güçlendirmek ve odaklanmasını sağlamak amacıyla yapılan bir eylemdir. Oturarak veya yatarak yapılması mümkün olan eylem, iç huzur ve dinginlik gibi pek çok etki sağlamaktadır. Düzenli meditasyon ve nefes terapisi ise günlük yaşamda karşılaşılan olaylara karşı direnç sağlamayı artırmaktadır. Bu sayede sabır, kontrol, odaklanma gibi becerilerin gelişmesi sağlanmaktadır. 

Farklı meditasyon teknikleri öğrenmek ve uygulamak, düşünceleri kontrol altına almaya yardımcı olur. Bilişsel performans ile doğrudan bağlantılı olduğu için meditasyonu, nefes terapilerini dikkatli uygulamak gerekmektedir.

Kişisel Gelişim Kitaplarının Faydaları Nelerdir?

Bireyler her açıdan kendini geliştirmek ve hayatta başarılı olmak için kişisel gelişim kitabı okumaktadır. Kişisel gelişimini tamamlamak isteyenler, kendi içsel yolculuklarıyla şifalanmak isteyenler bu kitap türlerini okuyabilir. Sevgi, meditasyon, şifa ve psikoloji konularındaki gelişim kitaplarının pek çok faydası bulunmaktadır.

 • Kişisel gelişim insanı çok yönlü olarak etkilemektedir. Sosyal becerileri artırmak, hayatta başarılı olmak ve var olan potansiyeli arttırmaya yardımcı olmakla birlikte kişinin kendini tanımasını sağlayan gelişim kitapları, hedeflere ulaşma yolunda katkı sağlar.
 • İnsanlarla iletişimi güçlendirmek için avantaj sağlamaktadır. 
 • Olumsuz düşünceleri ve kalıpları olumlu hale çevirmekte yardımcı olduğu bilinmektedir.
 • Olumsuz düşünceleri olumluya çevirme, duygusal zekayı güçlendirme; çeşitli duyguları ifade edebilmede yardımcıdır. 
 • Süreç içerisinde eksiklikleri tamamlayarak doğru kararlar alabilmek, ruh halini pozitife çevirmek ve duygu durumunu yükseltmeye yardımcıdır. 
 • Hayatta etkili ve verimli olma yolunda avantajlar sağlamaktadır.
 • İş hayatınızda başarılı, insan ilişkilerinde özgüvenli olmaya yardımcı olmaktadır.
 • Duygusal zekayı artırmak ve mantığı kullanmak gibi faydalar sağlamaktadır.
 • Sorunlarla baş edebilmek, pes etmemek ve güçlü durma
 • Verimli çalışma yöntemlerini keşfetmek, zaman yönetimi sağlamak, kurumsal çalışma alanında başarı elde etmek, motivasyonunuzu yükseltmek, stresi yönetme
 • Etkili konuşma yollarını keşfetmek, sunum teknikleri ve beden dilinde başarılı olmak 
 • Kişisel gelişim kitabı çeşitleri başarıyı artırma ve insan ilişkilerinde etkili olma yolunda kolaylık sağlar. 

Bircan Yıldırım Kitapları Nelerdir?

Bircan Yıldırım, psikoloji üzerine yazdığı kitaplarıyla insanların ruhsal gelişimini sağlamalarını hedeflemektedir. Bireylerin içsel gelişimini sağlayarak ruh sağlıklarını korumaya yardımcı olan Bircan Yıldırım kitapları, insana farkındalık kazandırmaktadır. Aile danışmanlığı sırasında karşısına gelen pek çok insan deneyim kazanmasını sağlamıştır. Anne baba ve çocuk üzerine yaptığı çalışmalarla, sosyoloji ve felsefe alanındaki öğrenimlerini birleştirerek kişisel gelişime odaklanmıştır. Yazara ait tüm kitaplar aşağıda listelenmiştir.

 • Ben Kazanmadan Bitmez
 • Hayat Cesurlara Torpil Geçer
 • Yaşam Terapisi
 • Duygusal Zeka

 

Bircan Yıldırım Kitapları Konuları Nelerdir?

Bircan Yıldırım Ben Kazanmadan Bitmez adlı kitabında yeni bir düzen kurmanın, sorunlarla ve kaygılarla başa çıkmanın yollarını anlatmaktadır. Yeni bir düzenin getirdiği tehlikeleri ve seçimleri anlatan yazar, insana şükretmeyi ve şikayet etmemeyi öğretmektedir. Şikayet etmenin insana bir şey getirmediği, şükretmek gerektiği okurlara öğretilmektedir. 

Hayat Cesurlara Torpil Geçer 

Bircan Yıldırım Hayat Cesurlara Torpil Geçer, 256 sayfadan oluşmaktadır. Kişisel gelişim kitabı hayatta düşmenin de kalkmanın da olduğunu, insanın risk alarak ve cesur davranarak başarılı olabileceğini konu edinmektedir. Öfke, rekabet ve küçümseme gibi çeşitli olumsuzlukları düşünmeden risk almalı ve başarıyı yakalamaya çalışılması gerektiğinden bahsetmektedir. Yaşamın dümeninin insanın elinde olduğunu, insanın isterse olumsuzluklardan kurtulabileceği gelişim kitabında anlatılmaktadır. Zor gibi görünse bile risk almanın insanın sınırlarını belirlemesini sağladığı ve gelişimini desteklediği okura hissettirilmektedir.

Yaşam Terapisi 

Bircan Yıldırım’a ait olan Yaşam Terapisi  isimli kişisel gelişim kitabı, 208 sayfadan oluşmaktadır. İnsanın aradığını bulması ve daima iyiyi, güzeli görmesi gerektiği kitabın temel konusudur. İnsanın bilincinde bastırdığı bazı duyguların zamanla yüzeye çıkabileceği, her hissi yaşamak gerektiği okura vurgulanmaktadır. İnsanın hayatta en iyi versiyonunu oluşturması için gelişim sürecini tamamlaması gerekir. Şükrederek ve yaşamı boyunca sabrederek insanın iyiyi ve güzeli bulabileceği, cesaretini toplayabileceği anlatılmaktadır. Yaşam boyu insanın kendi kendini terapi edebilmesi, hayatında başarılı olması için gerekenler yazar tarafından okurlara öğretilmektedir.

Duygusal Zeka 

296 sayfadan oluşan gelişim kitabı, insanın duygusal zekasını keşfetmesine yardımcı olur. Stres, korku ve endişe durumlarıyla başa çıkabilmek için duygusal zekanın yerinde olması gerekir. Duygusal Zeka kitabı yaşam boyu insanın karşılaşabileceği olumsuzluklara karşı mücadele yöntemlerini anlatmaktadır. İnsanın dünyaya geliş amacını, değişimin önemini ve özgürleşmeyi her açıdan inceleyen yazar, kişisel gelişim kitaplarıyla binlerce okura ulaşmayı başarmıştır.

 

Bircan Yıldırım Gelişim Kitapları Tavsiyeleri Nelerdir?

Bircan Yıldırım kitapları okuma sırası bulunmamaktadır. Aile danışmanlığı yapan, nefes terapisi konusunda eğitimler veren Bircan Yıldırım, kitaplarında da edindiği tecrübelere yer vermektedir. İnsan ilişkileri kuvvetli olan yazar, psikoloji alanındaki bilgilerini okurlarına aktarmaktadır. Çeşitli konulardaki yazıları ve metotlarıyla okurların beğenisini kazanan Yazar, yazım sürecine devam etmektedir. 

Bircan Yıldırım’a ait kişisel gelişim kitaplarının sıralaması şöyledir: 

 • Ben Kazanmadan Bitmez
 •  Hayat Cesurlara Torpil Geçer
 • Yaşam Terapisi
 • Hayat Cesurlara Torpil Geçer
 • Duygusal Zeka

Kişisel gelişim kitapları, bireyin gelişim sürecine eşlik etmektedir. Duygusal zekasını geliştirme, iş ve aşk hayatında başarılı olmasına yardımcı olmaktadır. Bircan Yıldırım kitap seti içerisinde yazara ait tüm kitaplar yer almaktadır. 

 • Duygusal Zeka: Bircan Yıldırım son kitabı olan Duygusal Zeka ile insanın hayattaki sorunlarla baş etme gücünü artırmayı amaçlamıştır. Yazar, insanın içsel gelişimini sağlamasına yardımcı olacak kitaplar yazmaktadır. 
 • Ben Kazanmadan Bitmez: Bircan Yıldırım ilk kitabı ile kişinin kazanma yolunda öncelikle kendi içsel yolculuğunu tamamlaması gerektiğini, bu yolda zorluklara karşı sabretmesini vurgulamaktadır. Şükretmenin önemi ve şikayet etmenin olumsuzlukları anlatılmaktadır. 
 • Hayat Cesurlara Torpil Geçer: Cesur olmanın ve  risk almanın hayatta insanı başarıya götüreceği kitabın ana konusu olmuştur. 

Bircan Yıldırım Okumanın Faydaları Nelerdir?

Bircan Yıldırım tüm kitapları kişisel gelişim ve psikoloji türündedir. Kendini geliştirmek isteyen, başarılı olmak için gayret gösteren okurlar tarafından tercih edilmektedir. Bircan Yıldırım sosyoloji konusunda kendini geliştirdiği için topluma ve insanlara ait konulara daha çözüm odaklı yaklaşmaktadır. Yazara ait psikoloji konulu kitaplar, hayatta başarılı olmak ve kazanmak için yapmanız gereken şeyleri öğrenmenize yardımcı olur. Aldığı kişisel gelişim eğitimleriyle insanın iç motivasyonunu nasıl sağlayabileceğini öğrenen yazar, kitaplarında da okura öğretmektedir. 

 • Okurun güç içerisinde yaşadığı olumsuz durumlara karşı sabretme gücünü geliştirmesine yardımcı olmaktadır. 
 • Hayatta meydana gelebilecek pek çok olumsuz olaya karşı sabırlı bir şekilde yaklaşmayı öğrenmenize yardımcı olur. 
 • İnsanlarla iletişim konularında gelişme göstermek amacıyla tavsiye edilmektedir. 
 • Eserlerinle içsel motivasyonu koruma konusunda tavsiyeler vermektedir.
 • Stresten kurtulmak için kitap içerisinde ipuçları yer almaktadır. 
 • Duygusal zeka üzerine yazdığı kitaplarla, duygusal dünyayı geliştirme ve değişmeyi amaçlamaktadır. Okurun duygusal dünyasını geliştirmeyi amaçlamaktadır. 
 • Stresi azaltmak, empati yeteneğini güçlendirmek ve okurun kendi kendini yönlendirmesi için farklı tavsiyeler vermektedir.
 • Okurun olumlu duygularla kendi hayatını yönlendirmesini sağlamıştır. 

Bircan Yıldırım mühürlü kitap setleri, kişisel gelişim konusunda okura yol göstermektedir. Bircan Yıldırım kitapları yorumları içerisinde kişisel gelişimin okurlara kazandırdığı pek çok özellik yer almaktadır. Her yaştan okura hitap eden kişisel gelişim kitapları, okurun pozitif kalmasını ve stresten kurtulmasını amaçlamaktadır. 

Bircan Yıldırım Kişisel Gelişim Kitap Önerileri Nelerdir?

Bircan Yıldırım nefes terapisi yoluyla meditasyon yapmayı öğrenmiş ve daha sonra eğitimlerini vermeye başlamıştır. Yazar, aile danışmanlığı yapmaktadır. Çocuk ve aile, ilişkiler konusunda edindiği bilgilerle danışanlarına yol göstermektedir. Hayat Cesurlara Torpil Geçer kitabıyla çok satanlar listesine girmeyi başaran Bircan Yıldırım, kendini geliştirme yolculuğunu sürdürmektedir. Yaşamın kaynağının sevgi olduğunu savunan, sevgi olmadan dünyanın kurtulamayacağını söyleyen yazar, yaşama bakış açısını kişisel gelişim kitaplarına da yansıtmıştır. Farklı şehirlerde aldığı eğitimler sonucunda nefes terapisi konusunda kendini geliştirmiştir. Beyni rahatlatmak, odaklanmayı artırarak meditasyonu verimli hale getirmek için çalışmalar yapmıştır. Yaşam felsefesiyle okurların ilgi odağı olan yazar, imzalı ve ciltli kitaplar yayımlamaktadır. Bircan Yıldırım, kitaplarında okurların kendini çökkün hissettiği dönemlerde tekrar kendini iyi hissetmek için yapması gerekenlere yer vermektedir.

 • Ben Kazanmadan Bitmez: İnsanın bedensel sağlığı kötüye giderken ruh sağlığı da bundan etkilenmektedir. İnsanın kendi sağlığını korumasına yardımcı olan, şikayetten kurtulup şükretmeye yönlendiren gelişim kitabı, okurların hayata bakış açısını değiştirmesine yardımcı olmuştur. 
 • Hayat Cesurlara Torpil Geçer: Bazı insanlar konfor alanından çıkmadıkları için kendilerini başarısız görmektedir. Şanssız olarak kendini niteleyen, konfor alanından çıkmayan insanlara risk almanın ve cesur olmanın önemini anlatmıştır. Cesur olan insanlara hayatın verdiği enerjiyle başarılı olma fırsatının daha fazla sağlandığı, risk alarak başarılı olunabileceği kitabın ana teması olmuştur.
 • Duygusal Zeka: Sorunlarla başa çıkmak içi duygusal zekaya sahip olmak gerekir. Zorlukların üstesinden gelmek, başarı elde etmek ve olumlu duyguları hayata uyarlamak için duygusal zeka geliştirici yöntemler yer almaktadır.. Bireylerin yaşam boyu yetkinliklerini artırması ve stresle baş etmesi için pek çok tavsiye verilmektedir. 
 • Yaşam Terapisi: Nefes üzerine çalışmalar yapan Bircan Yıldırım, okurlarına bu konuda çeşitli teknikler göstermektedir. Yaşam boyu terapi için öncelikle sakin kalmayı öğrenmek ve iç huzuru yakalamayı bilmek gerektiği anlatılmaktadır. Stresten arınmak, mutlu olmak ve insan ilişkilerinde başarıyı yakalamak gibi okura kazandırdığı olumlu özellikler bulunmaktadır. 

Listelenen kitaplar, yazara ait kişisel gelişim eserlerindendir. Okurlar kitapları beğenmekte ve içsel olarak motive hissetmektedir. 

En Çok Satan Bircan Yıldırım Kitapları Hangileridir?

Okurlara algılama, değerlendirme ve duyguları yönetme gibi çeşitli beceriler kazandıran Bircan Yıldırım kişisel gelişim kitapları bulunmaktadır. Duyguları düzenlemek ve kontrol altına almak gibi amaçlarla yazılan Duygusal Zeka kitabı, okurların duygusal zeka kavramını anlamasına yardımcı olmaktadır. Mantık ve duygusal zeka gibi kavramlara dair içerisinde anlatımlar yer almaktadır. Çok satan Duygusal Zeka, Ben Kazanmadan Bitmez kitapları okurlara kendi olma cesareti göstermenin öneminden bahsetmektedir. Şükreden, güvenen ve kendine yetebilen insanın hayatta başarı elde edebileceği kitabın ana konusu oluşturmaktadır. Okurların kendi hayat düzenlerini inşa etmesi, kendi duygularını kontrol ederek tanıması gibi kazanımlar sağlamaktadır. Yaşam Terapisi isimli kitap, düşünceleri nefesle birlikte kontrol etmenin ve odaklanmanın gücünü anlatmaktadır. Nefes terapisi yoluyla odağı bir noktaya çekmek ve sorunlara karşı olumlu yaklaşmak gibi kazanımlar sağlamaktadır. Stres seviyesini azaltmanın yolları kitapta bulunmaktadır. Stresi azaltmak ve meditasyon yoluyla rahatlamak için nefes taktikleri verilmektedir. Aldığı eğitimlerle nefes yoluyla kendinde değişimler gören Bircan Yıldırım, kitabında da öğrendiklerini anlatmıştır. Yoga sistemi ve meditasyon tekniklerini anlatarak okurların da bilgi edinmesini sağlamıştır. 

Bircan Yıldırım kitapları satın alım düşüncesi olan okurlar, kitapları sırasıyla okumalıdır. Kişisel gelişime, duygusal zekaya dair bilgi edinme isteği olan okurlar için Bircan Yıldırım kitapları önerilmektedir. 

Daha fazla bilgi