Bir Köyün Anatomisi ve Göç

Ceren Yayıncılık

Mümine Başaran

60,00 TL
46,20 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
13,80 TL
Bir Köyün Anatomisi ve Göç Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786057563031
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Mümine Başaran
Mümine Başaran
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bir Köyün Anatomisi ve Göç Kısa Özet

  Mümine Başaran... Eş, anne, kardeş, anneanne, babaanne ve de dost. Damatları ve gelini tarafından bile "Anne" olarak kabul edilen, etrafındaki yaşama önem veren, parçası olmak için çabalayan ve hep değer yaratmak isteyen, çalışkan ve de azimli bir kadın.

  Zor bir yaşamı, sevdikleriyle beraber güzel ve yaşanabilir kılmayı başaran nadide bir değer. Çocuklarının eşlerini de ailesine kabul eden, ayrım nedir bilmeyen, sevgi dolu bir kadın olarak herkesin sevgisini kazanmayı bilen, nevi şahsına münhasır bir kişilik.

  Bu kitap size onu anlatmaya yetmeyecek ancak yaşamından kesitleri ve gerçekler üzerinden size anlatılan zaman dönemlerini, içeriden bir göz olarak aktarmaya çalışacak.

  Bulgaristan’da başlayan, Türkiye`de devam eden dopdolu bir yaşamın aynası olmak amacıyla uzun emeklerle yazdığı bu kitap, Balkanlar`dan göçen Türklerin yaşamları, acıları, sevinçleri ve kökleri üzerine yakın tarihe bir bakış açısı sunmaktadır.

  Bir ömre, iki ayrı hayatı sığdıran insanların yaşamlarına şahit olacaksınız. Sade ve samimi bir dille, yaşananları, yaşayanların birebir tecrübelerinden öğrenecek ve yakın tarihimizde yer alan önemli olaylara farklı bir açıdan bakma şansı yakalayacaksınız.

  Bizler, ailesi, çocukları ve torunları olarak onu her gün özlüyor ve hep gülümseme ile anımsıyoruz ve ardından da hep şunu söylüyoruz...

  Kuş ölür, sen uçuşu hatırla...

  Kendisi ne yazık ki uzun yıllar süren emeklerinin yayımlandığını göremedi ama bizler, onun adını yaşatmaya devam edeceğiz ve kuşun nasıl uçtuğunu herkese anlatacağız.

  Mümine Başaran`ın büyük anısına sevgi, saygı ve özlemle...

 • 2. Hamur

Bir Köyün Anatomisi ve Göç Hakkında Yorumlar