Bir Genç Kızın Günlüğü

Gece Kitaplığı

Sigmund Freud

83,00 TL
52,29 TL
%37 indirim
Kazancınız
:
30,71 TL
Bir Genç Kızın Günlüğü Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 392
ISBN: 9786051803432
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Sigmund Freud
Sigmund Freud
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bir Genç Kızın Günlüğü Kısa Özet

  *Bu günlük bir mücevherdir.

  İnanıyorum ki daha önceden sosyal ve kültürel sınıfımıza ait ve ergenliğini yaşayan genç bir kızın ruhunu anlamamıza izin veren benzer hiçbir şey yazılmamıştır.

  Düşüncelerin çocukluğun basit egoizminden olgunluğa erişirken nasıl değiştiği; ebeveynler ve ailenin diğer üyeleriyle olan ilişkilerin kendilerini nasıl şekillendirdiği; giderek ne kadar ciddi ve daha samimi hale geldikleri; arkadaşlıkların nasıl oluştuğu ve bozulduğu; aşkın ortaya çıkışı ve ilk öznelerine doğru dışa vurulan hisler bize kişinin dikkatine önceden belli belirsiz baskı uygularken, zamanla gelişen zihnin tamamını nasıl ele geçirdiğini göstermektedir.
  Hepsinden önce, cinsel yaşamın gizemi kişinin dikkatini önceden belli belirsiz baskılarken giderek büyüyen aklın tamamını nasıl ele geçirdiği, çocuğun mahrem bilgilerin yükü altında kıvranırken omuzlarında yük taşımaya nasıl elverişli hale geldiği bize sergilenmektedir.

  Bütün bunlar için, eğitimcilerin ve psikologların yüksek ilgilerini boş çıkarmayacak derecede çok çekici, çok ciddi ve çok saf bir açıklamamız vardır.
  Sizin üzerinize düşen bu günlüğü yayınlamaktır. Eserlerimi takip eden öğrencilerim size minnettar kalacaktır.*

  - Sigmund Freud

   

 • 2. Hamur

Bir Genç Kızın Günlüğü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.