sadsad x
asdasd

Bilişsel-Davranışçı Kuram Temelli Grupla Psikolojik Danışma Uygulamaları

Nobel Akademik Yayıncılık

Kolektif

30,00 TL
25,50 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bilişsel-Davranışçı Kuram Temelli Grupla Psikolojik Danışma Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Türü: Psikoloji
Sayfa Sayısı: 244
ISBN: 9786053206095
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bilişsel-Davranışçı Kuram Temelli Grupla Psikolojik Danışma Uygulamaları Kısa Özet

  *Duygu ve Düşünce*. Yaşamın ve var oluşun anlamlandırılmasında kullanılan iki temel başvuru kaynağı. Yaşam boyu gelişim sürecimizde, hayatımızda yer alan önemli kişilerin izlerini bir ömür boyu taşırız.

  Onlardan aldığımız geri bildirimler ile kendi değerimizi belirler, ne düşünmemiz, nasıl düşünmemiz hatta nasıl hissetmemiz gerektiğini bile bu doğrultuda şekillendiririz. Ona göre de duygusal ve davranışsal tepkiler oluştururuz.

  Bazen sağlıklı ama çoğu zaman sorgulanmadan, analiz edilmeden, fark edilmeden, otomatik ve sağlıksız şekilde işleyen bu zihinsel süreçler zaman zaman benlik algımızı, duygu dünyamızı ve ilişkilerimizi zedeleyebilecek kadar etkili olabilmektedir.

  Öğrenilmiş yaşantıların bir ürünü olarak ortaya çıkan bu inanç ve düşünce yapıları sağlıklı, yeni ve alternatif öğrenmeler ile işlevsel hale getirilebilmektedir.

  Buradan yola çıkarak kitabımızda kaygı, öfke, istismar, sosyal beceri, mükemmeliyetçilik, atılganlık, duyguların farkında olma, tanıma ve ifade etme gibi sorunlar ve bu sorunların bilişsel-davranışçı yaklaşım ile nasıl aşılabileceğine ilişkin yapılandırılmış grupla psikolojik danışma programları sunulmuştur.

  Uygulamalar ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile yetişkinler ve ebeveynleri de kapsayacak şekilde geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Kapsadığı gelişimsel dönemler ve sorunlar itibariyle programlar, sadece alan uzmanlarına yönelik olmayıp; ergenlerin, yetişkinlerin ve ebeveynlerin de kendi başlarına kullanabilecekleri içerik ve etkinlikleri kapsayacak şekilde hazırlanmıştır.

  Kitabımızın amacına ulaşması ve alana katkı sağlaması dileğiyle…

Bilişsel-Davranışçı Kuram Temelli Grupla Psikolojik Danışma Uygulamaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.