sadsad x
asdasd
115,00 TL
97,75 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
17,25 TL
Bilinmeyen Devrim Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 672
ISBN: 9786053142331
Kapak: Ciltsiz
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bilinmeyen Devrim Kısa Özet

  Her devrim, değişik eğilimdeki çok sayıda yazar tarafından ve farklı dönemlerde yakından incelense bile, özu¨nde bu¨yu¨k bir Bilinmeyen olarak kalır. Yu¨zyıllar geçer ve zaman zaman eski altu¨st oluşların kalıntılarını karıştırarak hâlâ ve her zaman o gu¨ne dek gu¨n yu¨zu¨ görmemiş olguları ve belgeleri keşfeden birtakım insanlar çıkar. Çoğu zaman bu keşifler, kesin kabul ettiğimiz bilgileri ve fikirleri alaşağı eder.

  Genel olarak henu¨z bir Devrim’in nasıl inceleneceği bilinmiyor (tıpkı bir halkın tarihinin nasıl yazılacağının bilinmediği gibi). Öte yandan, deneyimli ve bilinçli de olsa birtakım yazarlar öyle hatalar yapıyorlar ve insanı çileden çıkaran ihmallerde bulunuyorlar ki okurların olan biteni doğru anlaması olanaksız hale geliyor. Örneğin çarpıcı olguları ve olayları, yani herkesin gözleri önu¨nde cereyan edenleri, debdebeli ‘devrimci panayır’ı dibine kadar inceler ve bolca sergilerken, sessizce, Devrim’in derinliklerinde, ‘panayır’ın kenarında olan bitenleri ise ku¨çu¨msu¨yor ve yok sayıyorlar.

  Volin

  Volin, bu müthiş çalışmasında bir bilinmeyen olarak Bolşevik Devrimi’ni, 1917-1921 tarihleri arasında vuku bulan toplumsal ve politik olayları olanca titizliğiyle masaya yatırıyor; elbette *panayırın* kenarında kalanları, devrimin mikro ama hayli önemli ayrıntılarını da ihmal etmeden...

Bilinmeyen Devrim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.