sadsad x
asdasd
10,00 TL
6,80 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
3,20 TL
Bilincin Genişlemesi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 132
ISBN: 9786058531758
Kapak: Ciltsiz
Ralph Metzner
Ralph Metzner
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bilincin Genişlemesi Kısa Özet

  Bu kitap, bireyin psikospiritüel gelişimi için, toplumun kültür dönüşümünde bilinç genişlemesinin rolünü ve önemini irdeler.

  İlk bölümde, Kilise tarafından rahat verilmeyen, bilim tarafından alay edilen simya biliminin holistik dönüşüm öğretilerinin, 20.yüzyılda iki İsviçreli bilim adamı tarafından tekrar nasıl canlandırıldığını anlattım. Bu bilim adamları, simyasal sembolizmi psişenin nesnel dili olarak tanımlayan C.G. Jung ve LSD’yi keşfiyle Ruh ve Madde arasındaki kopan bağlantıyı, geleneksel olarak Felsefe Taşı olarak bilinen bağlantıyı, yeniden kuran Albert Hofmann’dır.

  İkinci bölümde, bilinç genişletici maddelerin, 2.Dünya Savaşı’nın doruk noktasında atom bombasının icadıyla eşzamanlı olarak yaşanan sosyokültürel karışıklıkları takiben, Batı kültürüne nasıl tanıtıldığını anlattım. Güç gruplarının hâkim gündemlerine karşıt olmaları bakımından *karşıt kültürsel* görülmelerine rağmen, gerçekten genişlemiş bir bilincin; insani, ekolojik, yaratıcı ve spiritüel değerlerle merkezlenmiş bir toplum hayalini ifade etmeye çalıştım.

  Ralph Metzner, Ph.D. bilinç dönüşümleri alanında tanınmış bir öncüdür. Bir psikoterapist ve Dekanı olduğu California Institute of Integral Studies’de Emeritus Profesör ‘dür. Harvard’da psikedelik ilaçlarla ilgili çalışması ile Psikedelik Deneyim kitabını yazmıştır.
  Yayınlanmış kitapları: *Bilincin Haritaları*, *Hatırlama Kuyusu*, *Gözler Önüne Serilen Öz*, *Yeşil Psikoloji*, *Psikedelik Bir Kültürün Doğumu*.

Bilincin Genişlemesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.