60,00 TL
30,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
30,00 TL
Bilim Ahlakı Hakkında Bilgiler
Türü: Bilim Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 138
ISBN: 9786059133968
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 51 adet satılmıştır.
Albert Bayet
Albert Bayet
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Bilim Ahlakı Kısa Özet

    Bilimin ahlak alanında etkileri ne olabilir? Toplumların yönetimi, bireysel bilinçlerin sessiz yaşamıyla ilgili olarak ondan ne bekleyebiliriz?

    Kimileri, bu soruya hemen hiç bir şey, diyerek cevap veriyorlar: Bilim ahlaka aykırıdır, bu yönüyle insana kötülük eder. Onları düşüncelerine göre, bilim öldürme güçlerimizi çoğaltmakta, insanı makineye köle etmekte, kinin, nefretin, ahmaklığın, budalalığın eline tehlikeli silahlar vermekte; insanların iyiliği için çalışır görünerek, lüksü, aç gözlülüğü, doymazlığı daha da azdırmaktadır. Ondan insanlık yaranna sıkı bir düzen beklemeyelim: yapabiliyorsak onu sıkı bir düzen altına alalım.

    Kimileri de bu konuda daha bir yumuşak davranıyorlar. Bilimi suçlarnıyor, hatta seviyorlar onu; bilimden, sağlık işleri için bir takım teknik bilgiler, ya da ekonomik düzen için bir takım beceriler istiyorlar. Ancak bilimin bir kural koymasına, bir ideal sunmasına gelemiyorlar. Onlara göre, bilim, özü gereği, sadece görür, asla yargılamaz: Ahlaka aykın değil, sade ahlak dışıdır.

  • 2. Hamur

Bilim Ahlakı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.