245,00 TL
215,60 TL
%12 indirim
Kazancınız
:
29,40 TL
Bilgi Teknolojileri Hakkında Bilgiler
Türü: Bilgisayar Teknolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786055936815
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2012
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Esra Çoban Budak
Esra Çoban Budak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Bilgi Teknolojileri Kısa Özet

    Bilgi teknolojileri dendiğinde akla doğal olarak bilgisayar ve çevre birimleri gelir. Bilgisayara erişim ve kullanma yeteneği, yani bilgisayar okur-yazarlığı, günümüz bireylerinin zamanı verimli kullanmada en önemli aracıdır. Değişen teknolojiye ayak uydurmak, bilgiye erişim kanallarını da biliyor ve kullanıyor olmak anlamına gelmektedir.

    Ancak yeni teknolojiye erişebiliyor ve kullanabiliyor olmak, her zaman bilgisayar okur-yazarı olmak anlamına gelmemektedir. Pek çok biliyoruz sandığımız özellik ve yetenek, "bilmediğimizin farkında olmamamız" nedeniyle aslında bize uzaktır.

    Bu çalışmada bilgiye erişme ve üretme aracı olarak bilgisayar ve bilgi teknolojilerine ilişkin kavramlara yer verildi. Başlangıç düzeyinden ileri düzey kullanıcılara kadar pek çok kişinin yararlanabileceği çalışmamızda kısaca; bilgi teknolojileri temel kavramlarına; işletim sistemi kavramı ve yaygın işletim sistemlerinden Windows 7`ye; ofis uygulamalarında en yaygın kullanıma sahip metin editör programı Word 2010`a; hesap ve tablolama programı Excel 2010`a ve sunu/gösterim programı PowerPoint 2010`a yer verildi.

  • 1. Hamur

Bilgi Teknolojileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.