sadsad x
asdasd
36,00 TL
26,28 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
9,72 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Beyni Anlamak Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 364
ISBN: 9786050676259
Kapak: Ciltsiz
John E. Dowling
John E. Dowling
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Beyni Anlamak Kısa Özet

  Beyin Nasıl Çalışır?

  Harvardlı Nörobilimci Dowling, beynin yapısını, nasıl iş gördüğünü, bilgiyi nasıl depoladığını ve nasıl arızalandığını derli toplu olarak ortaya koyuyor. Harvard’da *Muhteşem Beyin* seminerleriyle ilk sınıf öğrencilerine beyni öğreten Dowling temel konulara, işleyişe ve beyin konusunda yapılan çalışmalara odaklanarak popüler okumaların dışında beyni bir bütün olarak anlamak isteyenler için temel bir rehber oluşturdu.

  Bizi diğer tüm yaratıklar arasında insan yapan ve özgün hale getiren beynimizdir. Bilinç, algı, duygu, hafıza, öğrenme, dil ve zekâ tamamen beyinden ortaya çıkar ve beyne bağlıdır. Geçtiğimiz yüzyıl, beynimizin birçok mekanizmasının anlaşıldığı ve beyin araştırmaları konusunda yarışıldığı bir dilimdi. Beyne kısa bir giriş niteliğindeki bu kitapta Nörobilimci John Dowling nörobilim alanının mahiyetini ve canlılığını genel okuyucuyla paylaşıyor.

  Dowling, nörobilimin heyecan verici keşiflerini hastalık, mental rahatsızlık, yaşlanma, beyin hasarı gibi beyne dair olgularla birlikte ele alıyor.

   

Beyni Anlamak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.