Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları

Panama Yayıncılık

Yavuz Bahadıroğlu

22,00 TL
12,10 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
9,90 TL
Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9786059371063
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Yavuz Bahadıroğlu
Yavuz Bahadıroğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları Kısa Özet

  Osmanlı İmparatorluğu; en geniş zamanında üç kıtaya yayılmış, İstanbul ile sınırlı bir şehir devletine dönüşmüş olan Bizans İmparatorluğu’nu yıkmış, Akdeniz’i imparatorluğunun sınırları içerisinde bir göl haline getirmiştir. İstanbul’un fethi bazı tarihçilere göre Yeni Çağ’ı başlatan olay olmuştur.

  623 yıl süren Osmanlı tarihi boyunca 36 padişah gelmiş ve üç kıtada çınar ağacı gibi kök salmış olan Osmanlı Devleti, bir Cihan İmparatorluğu olmuştu. Altı asır boyunca dünyaya hükmetmiş olan Osmanlı, ilahî ve yüce değerlerden ilham alarak, gittiği yerlere adalet, şefkat ve medeniyet götürmüş, insanlığı ön planda tutarak dünyayı aydınlatmıştı.

  Osmanlı’nın mirası olan topraklarda onun eserleriyle yaşayan bugünün nesli, Osmanlı tarihi hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olamamaktadır. *Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları* isimli eser, insanımızın kendi şanlı tarihini biraz olsun öğrenmelerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Osmanlı İmparatorluğu gibi altı asır sürmüş olan bir tarihi, tek ciltlik bir eserle anlatmak mümkün olmadığından bu kitapta sadece devletin başı olan padişahlar ve onların dönemindeki önemli olaylara yer verilmiştir.

  Elinizdeki eser, farklı kaynaklardan istifade edilerek, akıcı bir üslup ile kaleme alınmış ve çok sayıda resim, gravür ve harita ile görsel zenginlik kazandırılmıştır.

 • 2. Hamur

Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.