sadsad x
asdasd
16,00 TL
12,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Beyaz Geceler Hakkında Bilgiler
Türü: Rus Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786056864568
Kapak: Ciltsiz
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Beyaz Geceler Kısa Özet

  Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881) romanları ve öyküleriyle dünya klasikleri arasında sarsılmaz bir yer edinmiş Rus yazar, gazeteci ve yayıncıdır.

  Dostoyevski, eserlerinde ele aldığı konularla yalnızca edebiyat değil, kriminoloji, teoloji, sosyoloji, psikoloji, eğitim araştırmaları alanlarında çalışan araştırmacıların da ilgi alanında olan bir yazardır.

  Dostoyevski eserlerinde kişilik çözümlemeleri yapar. Kimi zaman bu kişilikler Peterburg’a, evlere, sokaklara vs. ait olsa da onun temel malzemesi insandır. Rus edebiyatının *küçük insanları*, *gereksiz insanları* Dostoyevski’nin öykülerinde *hayalperest* olarak adlandırılır. Bu hayalperestler gerçek dünyadan kopmuş, romantik hayallerle kurduğu düş dünyasında yaşayan tuhaf *yaratıklar*dır. Beyaz Geceler’in okuru bu verilerin hepsini gözlemleme olanağına sahip olacaktır.

  *Hayalperest! Affedersiniz, ama nasıl bilmemiş olabilirim ki? Ben kendim bir hayalperestim! Bazen büyük annemin yanında otururken aklıma neler neler gelmez. Hayal kurmaya başlayınca dalar gidersin.*

Beyaz Geceler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.