sadsad x
asdasd
67,00 TL
53,60 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
13,40 TL
Betonarme Yapılar Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 507
ISBN: 9786053950554
Kapak: Ciltsiz
Zarifa Hanmehmet
Zarifa Hanmehmet
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Betonarme Yapılar Kısa Özet

    Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı özellikle Türkiye koşullarında büyük önem taşımaktadır. Bu önem dikkate alınarak hazırlanan Betonarme Yapılar kitabında işlenen konularda kaliteli ve güvenli yapı tasarımı konularıyla ilgili, yani teknolojik, ekonomik, sağlam ve seri üretilebilen prefabrik betonarme yapıları hakkında, bilgiler verilmiştir.

    Bu yapıların üretiminde Türkiye’de öncül ve başarılı şekilde gerçekleşen inşaatlar ve üretilen yapı elemanları hakkında bilgiler sunulmuştur. Ayrıca betonarme yapıların II. sınır durumuna göre dayanımın yükseltilmesi, yani çatlama dayanımının artırılmasının gereği olarak ele alınan ön gerilmeli betonarme yapı teknolojisi anlatılmıştır.

    Ön gerilmeli betonarme yapı teknolojisinin prefabrikasyon üretiminde geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasının önemine binaen kitap II. Sınır durumlarına göre yapı eleman hesapları içermektedir. Bunun yanı sıra Mevcut kaynaklarda pek rastlanamayan yapı elemanları için eğilme deformasyonların ve çatlama dayanımların hesaplamaları ile ilgili hesap esasları ele alınmış ve çözüm örnekleri de sunulmuştur.

Betonarme Yapılar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.