sadsad x
asdasd

Beslenme ve Diyetetiğin Psikososyal Boyutu

Nobel Akademik Yayıncılık

A. Gülden Pekcan

33,00 TL
26,40 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
6,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Beslenme ve Diyetetiğin Psikososyal Boyutu Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786053206545
Kapak: Ciltsiz
A. Gülden Pekcan
A. Gülden Pekcan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Beslenme ve Diyetetiğin Psikososyal Boyutu Kısa Özet

    Beslenme ve Diyetetiğin Sağlık Bilimleri ile ilişkisi ve sağlık üzerine etkileri iyi bilinmesine rağmen, Sosyal Bilimler ve insan psikolojisi ile ilişkisi çok iyi bilinmemektedir. Bu düşünceden yola çıkarak, bu alandaki eksikliği gidermek ve Beslenme ve Diyetetik alanına yeni bir boyut kazandırmak amacıyla ortaya çıkmış olan bu kitap, alanındaki ilk kitap olma özelliği taşımaktadır.

    Beslenme ve Diyetetiğin sağlık dışı disiplinler ile ilişkisini inceleyen bu ilk kitap Toplum ve Kültür Sorunu Olarak Beslenme; Tarihsel Süreçler ve Beslenme; Diyetisyenlik ve Meslek Etiği; Beslenme ve Sağlık Politikaları; Beslenme, Sanat ve Diyetisyen; Sanatın McDonaldlaşması; Beslenmenin Sosyolojisi; Beslenme Psikiyatrisi; Örgütlerde İnsan Kaynakları Yönetimi ve Beslenme; Turizm ve Beslenme; Beslenme ve Medya olmak üzere toplam 11 bölümden oluşmuştur. Bölümlerde sunulan bilgiler okuyucuya önemli bilimsel katkılar sağlaması yanında, özellikle bazı bölümler sürükleyici bir roman tadında ve keyifle okunacak niteliktedir. Bu özelliği ile beslenmenin bir Bilim ve Sanat olduğunu da doğrulamaktadır.

    *Beslenme ve Diyetetiğin Psikososyal Boyutu* adını verdiğimiz bu kitap; başta diyetisyenlere, Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerine, ayrıca Beslenme ve Diyetetiğin ilişkili olduğu Sosyal Bilimler alanı mensuplarına yol gösterici, disiplinleri kaynaştıran yeni çalışmalara ışık tutacak bir kaynak eser niteliğindedir.

Beslenme ve Diyetetiğin Psikososyal Boyutu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.