sadsad x
asdasd
42,00 TL
21,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
21,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Beşinci Disiplin Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 436
ISBN: 9789753630313
Kapak: Ciltsiz
Peter M. Senge
Peter M. Senge
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Beşinci Disiplin Kısa Özet

  Beşinci Disiplin, her yöneticinin başucu kitabı olmaya adaydır.

  Sorunları parçalara ayırmaya, dünyayı bölümlemeye daha çok küçük yaşlardan alıştırılırız. Her ne kadar bu, karmaşık işler ve konularla daha kolay baş edebilmemizi sağlarsa da karşılığında görünmeyen, büyük bir bedel öderiz. Bundan böyle eylemlerimizin sonuçlarını göremez olur, daha ileri bir aşamayla bağlantısını kurma yeteneğimizi de yitiririz.

  Resmi, bir bütün halinde görme çabasına girdiğimizde ise zihnimizde parçaları yeniden bir araya getirmeye, tüm parçaları sıralayıp düzenlemeye çalışırız. Oysa bu boşuna bir çabadır, kırık bir aynanın parçalarını birleştirerek gerçek görüntüye ulaşamayız.

  Beşinci Disiplin’de sunulan araçlar ve düşünceler, dünyanın birbirinden ayrı, birbiriyle ilişkisi bulunmayan güçlerden yaratıldığı yolundaki yanılsamayı yıkmak içindir. Bu yanılsamadan vazgeçtiğimiz gün *öğrenen örgütler*i kurabiliriz.

  Bu tür örgütlenmelerde kişiler istedikleri sonuçlara ulaşabilmek için kapasitelerini sürekli genişletirler. Yeni ve coşkulu düşünme tarzları beslenir, kolektif özlemlere gem vurulmaz. İnsanlar, sürekli olarak nasıl birlikte öğrenilebileceğini öğrenirler.

Beşinci Disiplin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.