sadsad x
asdasd

Beş Büyük Tarihi Kavşakta Kürtler ve Türkler

Hemen Kitap

Ahmet Özer

22,22 TL
14,89 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
7,33 TL
Beş Büyük Tarihi Kavşakta Kürtler ve Türkler Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 826
ISBN: 9789756178256
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2011
Ahmet Özer
Ahmet Özer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Beş Büyük Tarihi Kavşakta Kürtler ve Türkler Kısa Özet

    Kürtler ve Türkler tarihi süreç içerisinde ilişki ve çelişkilerle dolu beş noktada karşılaşmışlar-dır. Etnik, kültürel, siyasal ve sosyo ekonomik boyutları olan Kürt Sorunu bu kaynaklardan süzülerek geliyor. Bugün, bu tarihsel gerçek ve onun üzerinde şekillendiği sosyolojik durum kavranmadan demokratik çözüm geliştirilemez.

    İlk önemli karşılaşma Kürtlerin yardımıyla Türklere Anadolu kapılarının açıldığı Malazgirt`tir. İkincisi, yaklaşık 330 yıl sürecek olan ittifakın temellerinin atıldığı Çaldıran`dır. Üçüncüsü Osmanlı`nın merkezi vidaları sıkıştırmasıyla ilk büyük çatlağın meydana geldiği Botan ayaklanmasıdır. Dördüncüsü 2. Abdülhamit`in bozulan ilişkileri ümmet temelinde toparlama girişimidir. Beşincisi ise Erzurum`da başlayan ve sonrasında Kürt sorununu günümüze kadar şekillendirerek gelmesine yol açan politikalardır.

    Tüm bu süreçleri değerlendiren Prof. Dr. Ahmet Özer, Kürtler ve Türklerin tarih içindeki ilişkilerini resmi tarih tezlerinden arındırarak objektif bir biçimde ele alıyor. Demokratik Açılım tartışmalarının olduğu bir süreçte, soruna dair kafa yoran herkes için Kürtler ve Türkler kitabı bir kaynak kitap olma özelliği taşıyor.

  • 2. Hamur

Beş Büyük Tarihi Kavşakta Kürtler ve Türkler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.