sadsad x
asdasd
114,00 TL
87,78 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
26,22 TL
Ben Özelim Hakkında Bilgiler
Türü: Kültür ve Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9789755396088
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Hal Niedzviecki
Hal Niedzviecki
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ben Özelim Kısa Özet

  Dikizleme Günlüğü kitabıyla dünyada ve ülkemizde büyük yankı uyandıran Hal Niedzviecki, ilk kitabı Ben Özelim`de günümüz dünyasının yaygın kültürel ortamından aldığı güçlü destekle kendini özel, türünün tek örneği gören herkese acı bir gerçeği açıklıyor: Bireycilik yeni konformizmdir.

  Self-help endüstrisinin, Hollywood filmlerinin, ana akım medyanın "Herkes bir yıldızdır" "Yapabilirsin" sloganlarıyla şişirdiği popüler kültür yelkenleri özgür ufuklara açılmak yerine derinlikten yoksun yeraltılarda, içeriksiz bloglarda, dövme ve piercing heveslilerinde, gidecek yeri olmayan patenciler çevresinde sönüp kalıyor. Küresel popüler kültür "alternatif" "düzen dışı" "marjinal" olma iddiasındaki her şeyi çabucak sarıp sarmalayarak tüketim kültürünün emrine amade hale getiriyor. İşte bu kitap günümüz dünyasındaki bu eğilimlerin izini sürerek en çarpıcı örnekleri önümüze koyuyor. Dinler gibi en kutsal alanlar gibi her şeyin nasıl gösteriye dönüştüğünü görüyoruz.

  Hal Niedzviecki Ben Özelim kitabıyla dünyamız ve kendimiz hakkında düşünme biçimimizi kökten sarsacak devrimci bir çalışmaya imza atıyor.

  "Hal Niedzviecki gerçekten özel biri... Günümüz kültür eleştirisi alanının en zeki, komik ve en keskin kalemi, gerçeküstü bir dünyanın ayakları yere sağlam basan bir rehberidir kendisi."

  - Naomi Klein

 • 2. Hamur

Ben Özelim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.