sadsad x
asdasd

Batı Müziği Solfej Alıştırmaları

Akademisyen Kitabevi
30,00 TL
25,50 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Batı Müziği Solfej Alıştırmaları Hakkında Bilgiler
Türü: Nota Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786257707749
Kapak: Ciltsiz
Abdullah Önlü
Abdullah Önlü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Batı Müziği Solfej Alıştırmaları Kısa Özet

  Solfej, sözlüklerde *herhangi bir müzik yazısını süre, yükseklik ve ritimleri ile birlikte seslendirmek* olarak tanımlanmıştır. Bununla birlikte solfej çalışmalarının nihai hedefinin, notayı değil müziği okumak olduğu unutulmamalıdır. Bu çalışma bu amaç gözetilerek tasarlanmıştır. Bu sebeple kitaptaki solfej alıştırmalarını mümkün olduğunca müzikal olarak yoruma açık bir tarzda ve melodik zenginlikte yazmaya gayret ettim.

  Temelde aralık algısını ve müzikal ifade ile nota okuma becerisini geliştirmeye yönelik olarak hazırlanmış olan alıştırmalar, özellikleri bakımından; basit ve birleşik zamanlarda yazılmış alıştırmalar (1-59 arası), karma zamanlarda yazılmış alıştırmalar (60-63 arası), aktarıma
  yönelik alıştırmalar (64-73 arası) ve iki sesli alıştırmalar (74-77) olarak dört grupta toplanmıştır.

  Kendi içinde kolaydan zora doğru sıralanmış olan alıştırmaların serbestçe yorumlanabilmesine olanak sağlamak için, gerekmedikçe hız, ifade veya gürlük terimleri kullanılmamıştır.

  Bu çalışma, sınıf ortamında toplu okumalara uygun olduğu gibi bireysel olarak da okumaya uygundur. Kitaba ek olarak alıştırmaların tarafımdan yapılmış piyano eşlikli kayıtlarına, aşağıda bulunan QR kodu okutularak ya da url adresinden ulaşılabilir. Piyano eşlikleri ezginin ön planda olduğu serbest bir tarzda canlı olarak dijital piyano ile kaydedilmiştir.

  Bu çalışmanın şekillenmesinde görüşlerine başvurduğum öğrencilerime ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hayatımın her anında desteğini bir an olsun esirgemeyen sevgili eşime sonsuz teşekkürler.

Batı Müziği Solfej Alıştırmaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.