sadsad x
asdasd
22,00
17,82
%19 indirim
Barış Sürecinin Acıları Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 186
ISBN: 9789755338309
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Giuseppe Goffredo
Giuseppe Goffredo
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Barış Sürecinin Acıları Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Barış Sürecinin Acıları Kısa Özet

  Bu kitap, Ortadoğu bataklığına gömülüp çırpındıkça batan dünyamızın önde gelen yöneticilerine yapılan bir barış çağrısıdır. Yoksul Güney İtalya’nın Puglia Bölgesi’nde doğan, Ortadoğu uzmanı düşünür, yazar ve şair Giuseppe Goffredo, kitabında, aralarında kendi yurdu İtalya'nın da bulunduğu, Güney Akdeniz'in *geri bırakılmış* ülkelerinin sorunlarına felsefi bir yaklaşımla el atıyor ve kişisel olarak yaşadığı zorlukların da ışığında çözümler üretiyor.

  Gezegenimizin son yıllarda en çok gereksinim duyduğu kavram olan *devletlerarası barış*ın ve *kültürel silahsızlanma*nın önemine değinen yazar, dünya barışının, ancak Batılı toplumların zihinlerini, başka kültürlere karşı kuşandıkları silahlardan arındırarak, *öteki*lerin de inançlarına, geleneklerine saygı duydukları zaman gerçekleşebileceğine inandığını vurguluyor.

  Güney İtalya'da doğan herkese, nasıl ki *Mafya'nın adamı* yaftası yapıştırılıyorsa, Arap-Müslüman halklarının tümüne de *terörist* damgası vurmanın ırkçılıktan başka bir şey olmadığını, tarihten ve günümüzden örnekler vererek açıklıyor.

  Barış Sürecinin Acıları, gerek devlet yöneticilerine gerekse gezegenimizin geleceği hakkında kaygı duyan her kesimden okura ışık tutuyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.