100,00 TL
72,00 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
28,00 TL
Banka Darbe Tekniği Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Ekonomi Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9789758907229
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 12 adet satılmıştır.
Abdülkadir Es-Sufi
Abdülkadir Es-Sufi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Banka Darbe Tekniği Kısa Özet

  1532 yılında Machiavelli`nin kitabı II Principe basıldı. Niyeti kafir yöneticiler için gerekli liderlik bilgisini ortaya koymaktı. Eser, `Ferdî Yönetim` ilkesi tamamen yok edilene kadar geçerliliğini korumuştu. Kafirlerin ferdî yönetimi ise, modern "demokratik" finansal yönetim biçimine dönüştüğü için, yönetimin kimliği, kapsamı ve faaliyet alanı gizli kalmaya başladı.

  1931 yılında İtalyan Curzio Malaparte, Fransa`da Technique du Coup d`Etat adlı başyapıtını yayınladı. Malaparte devletin mekanik doğasını ve aynı zamanda liderlikte yapılacak sarsıcı değişimlerin etkisizliğini ortaya koydu. Bunu yapmakla modern devleti tanımlayan limitleri ve nihilizmi gösterdi.

  Egemen devletler sistemi de, kafir toplumu, belirleyici insani faktör olan tanrıya inanmaktan ve değerlerinden yoksun bırakarak çökmüş bulunduğu için artık küffar, kendilerini yeni güç sistemi olan bankacılıktan kurtarmaya muktedir değldir. 2000 yılında yazılan Şeyh Abdulkadir Es-Sûfî`nin elinizdeki eseri, bankerleri, onların güçlerini ve servetlerimizin büyülü riba istimlaklarını, sökülüp atılması gereken birer kuvvet olarak tanımlayarak, İslam`ın ve bizzat yaşamın düşmanlarını nasıl sadece Müslümanların teşhis edebileceğini gösteriyor.

  Artık Müslümanların banka darbe tekniğini kavrama zamanı gelmiştir.

 • 2. Hamur

Banka Darbe Tekniği Hakkında Yorumlar