sadsad x
asdasd

Bakıma Muhtaç: Türkiye’de Alzheimer Hastası Yaşlıların Bakımı

Koç Üniversitesi Yayınları
22,22 TL
13,33 TL
%40 indirim
Bakıma Muhtaç: Türkiye’de Alzheimer Hastası Yaşlıların Bakımı Hakkında Bilgiler
Türü: Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 195
ISBN: 9786055250775
Kapak: Ciltsiz
İsmail Tufan
İsmail Tufan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bakıma Muhtaç: Türkiye’de Alzheimer Hastası Yaşlıların Bakımı Kısa Özet

  Düşünün ki yaşlısına bakan aile fertleri grev yaptı ve yaşlıları devlete teslim edip *Al, sen bak!* dedi. Ortaya çıkacak kaosu tahmin edebiliyor musunuz?

  Milyonlarca yaşlıya bakan, karşılığında ücret bile talep etmeyen, en kapsamlı *bakım kurumu* olan ailenin yaşlısına bakmaktan vazgeçmesi, sosyal sistemin çökmesi demektir. İsmail Tufan, yaşlılıkta bakıma muhtaçlık sorununun çözümüne ailenin katılımının sürmesi için onların psişik, sosyal, fiziksel ve ekonomik sorunlarına getirilecek her akıllı ve anlamlı çözümün topluma kazanç olarak geri döneceğini araştırma bulgularıyla aktarıyor.

  Bakıma muhtaç yaşlıların arasında Alzheimer hastaları en zayıf halkayı oluşturuyor. Ülkemizde onlara sadece aileleri bakıyor ve sorunlarına devletin katkısı olmadığı gibi özel sektörün de çözüm getirmediği görülüyor. Alzheimer hastası yaşlısına evde bakan bireylerin sorunları hakkında yürüttüğü araştırmasının sonuçlarını aktaran Tufan, bakıma muhtaçlığı bakıcı ve bakılan açısından ele alan ampirik bulgulardan hareket ederek Türkiye’nin ilk gerontolojik bakım modelini sunuyor. *İlk bakım modeli* yaşlısına bakan bireylerin yükünü hafifletecek çözüm önerileri getiriyor. Tufan, Türkiye’deki çeşitli illerde başarıyla uygulanan projelerinin yanı sıra, yeni önerilerini de bu kitapta paylaşıyor.

  İsmail Tufan, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü’nde öğretim üyesidir.

Bakıma Muhtaç: Türkiye’de Alzheimer Hastası Yaşlıların Bakımı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.