sadsad x
asdasd
22,00 TL
14,30 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
7,70 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bağışlamak Hakkında Bilgiler
Türü: Düşünce Kitapları
Sayfa Sayısı: 88
ISBN: 9786055159337
Kapak: Ciltsiz
Jacques Derrida
Jacques Derrida
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bağışlamak Kısa Özet

  Fransız Felsefesi’nin doruklarından Jacques Derrida’dan bağışlamak, bağışlanamaz olan ve zaman aşımına uğramayan üzerine ufuk açıcı bir seminer. Affetmek, bağışlamak, af dilemek çağında; zaman aşımına uğramayan ve insanlığa karşı işlenen suçlar çağında çıkageliyor Bağışlamak. Derrida hayati soruları hayatımıza bırakıyor. Jankelevitch affetti mi, Heidegger affedilebilir mi?!

  *Ölüm Almanya’dan gelen bir ustadır*

  "Ben Yahudi öldürmedim. Alman olarak doğmak benim ne kabahatim ne de meziyetim. Benden izin isteyen olmadı [böylece birden bizi artık terk etmeyecek o soru, bir bizin ve ‘hangi biz’in mirasına, soykütüğüne, kollektifliğine dayalı suçluluk ya da bağışlama gibi devasa bir soru da sorulmuş oldu]. Nazi suçları konusunda tamamen masumum; ama bu beni pek teselli etmiyor. Vicdanım rahat değil […] ve utanç, acıma, tevekkül, hüzün, kuşku, isyan karışımı bir şeyler hissediyorum.

  Hala uykularım kaçıyor.

  Sıklıkla bütün gece uyanık kalıyorum ve düşünüyorum, hayal ediyorum. Yakamı sıyıramadığım kabuslarım var. Anne Frank'ı, Auchwitz'i Todesfuge'yi ve Nuit Et Brouillardy'i düşünüyorum : *Der Tod ist ein Meister aus Deutschland.* [Ölüm Almanya'dan gelen bir ustadır.]"

Bağışlamak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.