sadsad x
asdasd
22,00 TL
19,58 TL
%11 indirim
Kazancınız
:
2,42 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bağımsız Denetim Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 298
ISBN: 9786055216597
Kapak: Ciltsiz
Hayrettin Usul
Hayrettin Usul
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Bağımsız Denetim Kısa Özet

    Yeni Türk Ticaret Kanununun yürürlüğe girmesiyle eskisine oranla daha geniş çevrede kendini hissettiren bağımsız denetim: bu çalışmada detaylı olarak ele alınmıştır. Kitap on altı bölümden oluşmaktadır. Bölüm sayısının fazla olmasının nedeni ise, her bir bağımsız denetim faaliyetinin okuyucuya ve kullanıcıya kolaylık olması bakımından ayrı ayrı incelenmesinden kaynaklanmaktadır.

    Kitabın birinci bölümünde işletmeler tarafından hazırlanan finansal tabloların denetlenmesindeki amaçlar irdelenmiş, ikinci ve üçüncü bölümde de genel olarak denetim ve denetçi kavramları ele alınmıştır. Kitabın dördüncü bölümünde denetim standartları incelenirken, beşinci bölümünde ise denetim ilkeleri detaylı olarak irdelenmiştir. Kitapta altıncı bölüm ise denetim süreci genel olarak anlatılmış ve bu süreç daha sonraki bölümlerde ayrı ayrı bölümler olarak detaylı bir şekilde okuyucuya aktarılmıştır.

    Kitabın son bölümü olan on altıncı bölümde denetim çalışmaları uygulamalı olarak verilmiştir. Uygulama Türkiye Finansal Raporlama Standartlarına göre yapılmıştır. Bu bölümde bilanço ve gelir tablosu hesapları Türkiye Finansal Raporlama Standartlarına uygun olarak biçimlendirilmiş daha sonra standartların istediği şekilde uygulamaları yapılmıştır. Bu uygulama yapılırken teoriden mümkün olduğu kadar kaçınılmış, okuyucuya bol örnekli ve anlaşılır şekilde verilmesine azami ihtimam gösterilmiştir.

Bağımsız Denetim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.