45,00 TL
40,95 TL
%9 indirim
Kazancınız
:
4,05 TL
Babanzade Ahmet Naim Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 686
ISBN: 9789752485211
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
İsmail Kara
İsmail Kara
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Babanzade Ahmet Naim Kısa Özet

  Mekteb-i Sultani ve Mekteb-i Mülkiye’den mezun olup önce Hâriciye, ardından Maarif Nezareti’nde bürokrat olarak çalışmış bir isim Babanzâde Ahmet Naim Bey. Bu yönüyle dönemindeki pek çok emsâli gibi o da iyi yetişmiş bir bürokrat olarak kalabilirdi belki. Fakat o, üst düzeydeki Arapça bilgisi ve bu sayede kadîm kültürümüze dair kesb ettiği derin vukûfiyetin yanında, yine ileri seviyedeki Fransızcası ve bu yolla Batı kültürüne yönelik edindiği birikimiyle, Osmanlı-Türk modernleşmesi sürecinde pek çok alanda kalıcı izler bırakan önemli bir isim olarak ilim ve düşünce tarihimizde yerini aldı.

  Elinizdeki çalışmanın yegâne amacı, böylesine önemli bir ismin hayatını, eserlerini ve fikirlerini mümkün olduğunca kuşatıcı bir şekilde gün yüzüne çıkarmaktan ibaret.

  Ahmet Naim’in hayatının ve eserlerinin görseller eşliğinde sunulduğu bu kitapta; felsefe, hadis, hadis usulü, milliyetçilik ve Arap dili ve edebiyatına dair görüşlerini irdeleyen yazılar, onun düşünce dünyası hakkında kapsamlı bir portre ortaya koyuyor.

  Ahmet Naim’in, bir kısmı yeni keşfedilen makalelerinin çeviri yazıları ise onun eşsiz müktesebâtıyla doğrudan muhatap olmak isteyenler kadar, Osmanlı-Türk modernleşmesini hakkıyla anlamak isteyenler için de zengin bir malzeme sağlıyor

 • 2. Hamur

Babanzade Ahmet Naim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.