sadsad x
asdasd
23,15 TL
15,97 TL
%31 indirim
Baba Olmak Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9789752753266
Kapak: Ciltsiz
Paul Raeburn
Paul Raeburn
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Baba Olmak Kısa Özet

  Anne olmak konusunda bilgimiz ve fikrimiz çoktur ama baba olmak konusunda aynı şeyi söyleyemeyiz.

  Çocuk, çocukların yetiştirilmesi deyince akla öncelikle anne geliyor da ya baba; baba olmak? Babaların ihmal edildiği, annelere göre pek de önemsenmediği bir gerçektir. Çocuk için baba bir otorite kaynağı ve ekonomik güvence sağlayan bir güç olarak değerlendirilir; bunun ötesinde çocuğun yaşamında nasıl bir anlama sahip olduğu üzerinde pek durulmaz. Beş çocuk babası gazeteci-yazar Paul Raeburn tam da buna itiraz ediyor ve son araştırmalara dayanarak babanın çocuk için öneminin yanı sıra çocuğun baba için önemini de inceliyor.

  Geç yaşlarda baba olmanın çocuğun sağlığı üzerine etkilerinden babanın çocuğun dilinin gelişmesindeki rolüne kadar pek çok ayrıntıyı titizlikle ele alan yazar sonuçta babalarla çocuklar arasındaki ilişkinin nasıl daha iyi, daha sevgi dolu, daha güvenli ve daha mutlu olabileceğinin sırlarını sunuyor.

  Gelişim babasız olmaz. Babanın çocuğun hayatındaki yerini bilimsel kanıtlarıyla gösteren ve ikna eden bir kitap.Anneler ve babaların beraberce okuması için.

  - Dr. Yankı Yazgan /Psikiyatrist

  Bilim dünyası dahil olmak üzere babalık, insanlık aleminden sürekli bir yardımcı oyuncu muamelesi görür. Annenin ayağının altına cennet yerleştirilirken babaya direk olmak düşer. Evin direği. Raeburn, bu haksızlığı bir parça düzeltmeye yeltenmiş ve babalık mekanizmasının nasıl çalıştığını bütün veçheleriyle incelemiş. Ben çok şaşırdım, keyifle okudum ve çok şey öğrendim.

  - Metin Solmaz /uzuncorap.com yazarı

Baba Olmak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.