Aziz Sancar`dan Bilim ve Ulusal Kalkınma Üzerine Aforizmalar

Ötüken Neşriyat

Aziz Sancar

160,00 TL
112,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
48,00 TL
Aziz Sancar`dan Bilim ve Ulusal Kalkınma Üzerine Aforizmalar Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786254085598
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 64 adet satılmıştır.
Aziz Sancar
Aziz Sancar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Aziz Sancar`dan Bilim ve Ulusal Kalkınma Üzerine Aforizmalar Kısa Özet

  “Elşen 2015`ten beri çeşitli ortamlarda Türk Dünyası`nda bilim, Türk Birliği ve vatan sevgisi ile Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti hakkında söylediklerimi bu “Aforizmalar”da derledi ve ona onayımı ve şükranlarımı bildirdim. Her ikimiz umarız ki, “Aforizmalar” Türkiye Cumhuriyeti`nin 100. yıldönümünde yalnız Türkiye`nin değil, tüm Türk Dünyası`nın gelecek kuşaklarına faydalı olur.

  Tanrı Türkü Korusun!”

  Aziz SANCAR

   

  “Muhterem okur!
  Bu kitap, Türk Dünyası`ndan bilim dalında ilk Nobel Ödülü`nü kazanmış Prof. Dr. Aziz Sancar`ın çeşitli toplantılardaki konuşmalarından, kaleme aldığı yazılarından ve verdiği röportajlarından derlenerek hazırlanmıştır. Sn. Sancar, birçoğuna şahsen katıldığım, organize ettiğim veya vesile olduğum Türk Cumhuriyetleri`ndeki konuşmalarında genel olarak hep bilim ve ulusal kalkınma konusuna vurgu yaptı, gençlerimizi ve çocuklarımızı bilim yapmaya teşvik etti ve hala da etmektedir.

  Sn. Aziz Sancar, ben Türkiye Cumhuriyeti`nin eseriyim diyor. Bende Atatürk ve arkadaşlarının Türk Dünyası`na en büyük hizmetinin Türkiye Cumhuriyeti`ni kurmaları olduğunu düşünüyorum. Onun için de, bu kitabı yüksek onur ve sorumluluk duygusuyla Türkiye Cumhuriyeti`nin 100. yılına ithaf ediyorum.”

  Elşen BAĞIRZADE

 • 2. Hamur

Aziz Sancar`dan Bilim ve Ulusal Kalkınma Üzerine Aforizmalar Hakkında Yorumlar