sadsad x
asdasd

Avukatlık Hukukunda Reklam Yasağı

On İki Levha Yayınları
43,98 TL
37,82 TL
%14 indirim
Kazancınız
:
6,16 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Avukatlık Hukukunda Reklam Yasağı Hakkında Bilgiler
Türü: Kanun ve Uygulama Kitapları
Sayfa Sayısı: 408
ISBN: 9786051522340
Kapak: Ciltsiz
Ali Çetin Aslan
Ali Çetin Aslan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Avukatlık Hukukunda Reklam Yasağı Kısa Özet

    Avukatın reklam faaliyeti dünyadaki tartışmalara paralel olarak Türkiye'de de tartışılmaktadır. İlgili baro disiplin kurulu kararları ve Türkiye Barolar Birliği Disiplin Kurulu kararlarına bakıldığında reklam yasağı ile ilgili verilmiş olan kararların, Disiplin Kurulu'nca verilmiş bütün kararlar göz önüne alındığında önemli bir yer tuttuğu görülür. Türkiye'de avukatlar avukatlık ortaklıkları bilerek veya bilmeden reklam yasağını ihlal etmektedir.

    Ayrıca avukatın reklam yasağında çifte standartlı uygulamaların olduğu görülmektedir. Reklam yasağı düzenlenmesinin tamamen kaldırılmasının savunulmasının yanı sıra, düzenlemenin muhafaza edilmesi ancak reklamın sınıflandırılmasının minimize edilmesi de savunulmaktadır.

    Kendi içinde farklılıklar içerse de iki başlık altında toplanılan bu görüşlerin ortak noktası Türkiye'deki düzenlemeden memnun olunmadığıdır. Bu nedenle düzenleme yeniden gözden geçirilmeli, avukatların uymakta istekli olduğu, günün şartlarına ve avukatların ihtiyaçlarına uygun, ciddi bir düzenleme yapılmalıdır.

Avukatlık Hukukunda Reklam Yasağı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.