Avrupalı mı Levanten mi?

Bağlam Yayınları

Arus Yumul

185,00 TL
151,70 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
33,30 TL
Avrupalı mı Levanten mi? Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 195
ISBN: 9789758803569
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 8 adet satılmıştır.
Arus Yumul
Arus Yumul
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Avrupalı mı Levanten mi? Kısa Özet

    Bu kitabın hikayesi Levanten dünyasının en önemli yaşam alanlarından birisi olan İzmir`de Avrupa Öğrencileri Genel Forumu (AEGEE) tarafından 6-8 Mart 1998 tarihinde düzenlenen "Levantenler ya da Avrupalılar" toplantısına dayanır. Ege Üniversitesi`nde yapılan bu toplantıda sunulan bildirilerin yayımlanması fikriyle yola çıkılmış, ancak geçen süre içinde kitap daha zengin bir içeriğe kavuşmuştur.

    Levanten Kimliği tanımlanması zor, sınırları akışkan, belirsizliklerle bezenmiş bir kimliktir. levantenler ara alanda (liminal space), belki de araf`ta kalan bir topluluktur. Scognamillo`nun deyimiyle bir Batı-Doğu karmaşası belki de sentezidir. Bu melez kimlik Balkanlar`dan Akdeniz`e uzanan coğrafyada yaşayan tüm halkların kimliğidir. Aynı zamanda Levantenler bu topraklarda yaşayan insanların tarihsel olarak yaşam alanını paylaştıkları ilk Avrupalılardır. Avrupalılık kimliğinin tartışıldığı bir ortamda AEGEE-İzmir`in ilk toplantısını kendi içindeki Avrupalılar üzerine düzenlemesi Avrupalı olup olmamak sorunsalı bağlamında anlamlıdır.

    Bu toplantının düzenlemesinde katkılarından dolayı, Ege Üniversitesi`ne ve özellikle dönemin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gönül Öney`e, AEGEE-İzmir üyelerine teşekkür ederiz.

  • 1. Hamur

Avrupalı mı Levanten mi? Hakkında Yorumlar