sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 1434
ISBN 9789755336084
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
284,00 TL %23
bkmkitap.com
Fiyatı
218,68 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Avrupa Tarihi Kısa Özet

  Norman Davies, tarihi eğlencesiz bulan herkese tavsiye edilecek bir kitap yazmış. Sıkıcı tek bir sayfa bile bulunmayan bu yapıtta, bilginin büyüleyiciliği kadar, entelektüel kavrayışın varlığı da dikkat çekici. ‘Olanaksız bir iş’ olarak adlandırılmasına rağmen, bu kitabı öylesine başarıyla ve parlak biçimde yazmış ki olanaksızı inanılır kılmış.

  - Allan Massie, The Daily Telegraph

  Davies, bu büyük anlatının altından hayranlık uyandıracak biçimde kalkmış. Bu uzun anlatı, kutucuklar adı verilen, kitabın kronolojik sırasından çok farklı ve uzak yönlere giden kısa parantezlerle hazmedilir hale getirilmiş. Yazar, insanları geçmişlerini öğrenme konusunda cesaretlendirmeyi, aydınlatmayı ve eğlendirmeyi amaçlıyor. Bunu da başarıyor.

  - Sebastian O’Kelly, The European

  Norman Davies, olağanüstü hacimde ve bilimsel açıdan çok değerli bir kitap yazmış. Kitabın özgün içeriği dışında diğer bir yeniliği de Avrupa’nın bütününün ve onu biçimlendiren tüm etkilerin gerekli ağırlık verilerek dile getirilmiş olması. Bu kitap, Avrupa’nın gerçek hikâyesinin anlaşılması için son derece yararlıdır.

  - Martin Jacques, The Observer

  Bilgi kutucuklarıyla ayrıntılandırılan, anlaşılır, eğitici bir anlatım. Bu muazzam tarih kitabı, daha çok, zamanımıza aittir. Davies, Batı uygarlığının eski zaferci anlatımlarını ve politik düzeltmelerin komik artıklarını reddetmektedir.

  - Kevin Sharpe, The Sunday Times

  Oxford Üniversitesi tarafından yayınlanan tarih kitaplarının en önemli ve en aydınlatıcılarından biri. Bilginin soylu bir anıtı...

  - Jan Morris, The Independent

  Gerçekten kaliteli ve önemli kitaplar az bulunur. Norman Davies’in Avrupa Tarihi bunlardan biri. Bu kitap akıl, berraklık ve bilgiyle yazılmış, parlak bir başarı örneğidir. Yazarın saptamaları çoğunlukla şaşırtıcı ve her zaman güncel. Avrupa Tarihi, herkesin okuması gereken bir kitap.

  - A. C. Grayling, Financial Times

  Kaliteli Avrupa tarihlerine ihtiyacımız var. Davies’in Avrupa Tarihi bunların en iyilerinden.

  - Felipe Fernandez-Armesto, The Sunday Times

  Şimdiye kadar gereksinimi çok duyulan bir kitap, gerçek bir edebi eser. Herhangi bir şey ve her şey hakkında bilgi var.

  - Norman Stone, The Sunday Times

  ‘Harika’ sözü, Avrupa Tarihi’ni nitelemeye yetmez. Bu kitap müthiş karmaşık bir konuda anlaşılır bir yol haritası sunuyor.

  - John Gross, The Sunday Telegraph

  Büyük çoğunluğumuzun katılma konusunda görüş birliğinde olduğu Avrupa’yı tanıma zamanı geldi de geçiyor. Bu işe tarihten başlamak iyi bir yoldur. Mensubu olmayı istediğimiz bu tarihe genel ve çok yararlı bir giriş için Avrupa Tarihi, olabilecek en iyi seçimdir.

  - Mehmet Ali Kılıçbay

  Norman Davies, klasik tarihçilikte yapıldığı gibi kıtadaki ulus-devletlerin siyaset dünyasıyla sınırlı kalmayarak, bu tür genel tarihlerde yer verilmeyenleri de kapsamına alan kültür tarihi yaklaşımıyla, hem yeni hem de kapsamlı ve merakla okunan bir eser ortaya koymuştur.

  - Kudret Emiroğlu

Avrupa Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.