sadsad x
asdasd
80,50 TL
60,38 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
20,12 TL
Avangard Kuramı Hakkında Bilgiler
Türü: Grafik Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 231
ISBN: 9789750522444
Kapak: Ciltsiz
Peter Bürger
Peter Bürger
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Avangard Kuramı Kısa Özet

  Avangardın davası, sanatı ve hayatı buluşturmaktır. Sanatın içinden toplumu dönüştürmeyi umar. 20. yüzyılda eleştirel bir kültürün kurulmasındaki en aykırı deneyimi oluşturur.

  Bürger, iki dünya savaşı arasında tırmanan, dada, sürrealizm gibi avangard girişimler ve kışkırttıkları kuramsal polemikler ışığında, avangardın toplumsal, tarihsel suretini çıkarır. Avangardın modernizmle ilişkilendirilmesinde sürüp giden belirsizliği çözümler. Avangard Kuramı, 20. yüzyıl kültürü, sanatı ve edebiyatı üzerine incelemelerde bir eşik sayılır. Uyandırdığı tartışmalar hâlâ sürüp gitmekte ve avangardın sicilini zenginleştirmektedir.

  1968 eylemleri avangardın belki sonu, belki de yeniden doğuşudur. Öyle veya böyle, avangard sanatın hayatındadır. Uyandırdığı umut ve tehdit etkisini sürdürür.

  Peter Bürger Avangard Kuramı’nın bu yeni baskısına, kitabındaki tezleri yeniden yorumladığı *Avangardın Çelişkili Mirası* (2014) ve kitabı yazma sürecini anlattığı *Avangard Kuramı’na Giden Yol* (2015) başlıklı metinleri eklemiştir.

Avangard Kuramı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.