sadsad x
asdasd
70,00 TL
49,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
21,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Atatürk ve Kürtler Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlık ve Etnik Sorun Kitapları
Sayfa Sayısı: 570
ISBN: 9786055452223
Kapak: Ciltsiz
Serap Yeşiltuna
Serap Yeşiltuna
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Atatürk ve Kürtler Kısa Özet

    Kürt sorunu yıllardır ülkemizin bir numaralı gündemini oluşturuyor. PKK bir taraftan ülkemizde bölücü silahlı eylemlerini sürdürürken bir taraftan da kendi tezlerini kamuoyuna kabul ettirmek için sinsi bir psikolojik savaş yürütüyor.""Türk-Kürt kardeşliği"" çerçevesinde kamuoyuna pompalanan, ""Atatürk Kurtuluş Savaşı'nı Kürtlerle birlikte verdi"", ""Atatürk Kürtlere özerklik verecekti"" gibi tezler kamuoyuna sanki gerçekmiş gibi sunuluyor.

    İşte elinizde tuttuğunuz bu kitap, Atatürk'ün Kürtlerle ilişkisi, Kürt meselesine bakışı üzerine tümüyle belgesel bir çalışma. Atatürk döneminde Kürt meselesinin nasıl ele alındığına dair devlet raporlarından, meselenin çözümü için çıkarılan kanun ve kararnamelere kadar tüm resmi belgeler ilk kez bir araya getiriliyor. Dolayısıyla, ""Atatürk şöyle demişti, böyle düşünürdü, böyle yapardı"" gibisinden faraziyelere bu kitap bir son veriyor. Herkes Atatürk döneminde ne denildiğini, ne düşünüldüğünü, ne yapıldığını kendi ideolojisine ve kendi bakış açısına göre yorumlamak yerine, bundan sonra belgelerin ne dediğine bakmak zorunda kalacak. Tabii Atatürk dönemi uygulamalan ile günümüzdeki uygulamaları karşılaştırmak açısından da son derece önemli bir çalışma ortaya çıkmış oluyor.

    Kitapta tüm resmi belgelerin orijinali size sunuluyor. Bu belgeleri hangi kaynaklarda bulabileceğiniz gösteriliyor. Ve arasına hiçbir yorum katılmadan, okur belgelerle baş başa bırakılıyor.

Atatürk ve Kürtler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.