16,50 TL
8,25 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
8,25 TL
Aşk ve Gurur Hakkında Bilgiler
Türü: İngiliz Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 414
ISBN: 9786059372398
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 131 adet satılmıştır.
Jane Austen
Jane Austen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Aşk ve Gurur Kısa Özet

  Biraz köylü, biraz geri kafalı olan Mrs. Bennet`ın hayattaki en büyük gayesi kızları Lydia, Mary, Kitty, Elizabeth ve Jane’ni varlıklı bir adamla evlendirmektir. Mr. Bennet ise karısının aksine tamamen farklı düşünmektedir.

  Zengin ve genç bir adam olan Charles Bingley bir gün Bennet ailesinin yaşadığı yerin yakınındaki bir malikâneyi kiralar ve olaylar başlar.

  Jane Austen`ın daha yirmi bir yaşında yazdığı Aşk ve Gurur Dünya edebiyatının en büyük romanlarından biridir. Roman taşralı bir kız olan Elizabeth Bennett ile toprak sahibi, zengin, soylu Fitzwilliam Darcy arasındaki ilişkiyi anlatır.

  Bayan Collins ile Maria bir iş için köye gittiklerinden, Elizabeth ertesi sabah yalnız başına oturmuş Jane’e mektup yazıyordu. Birdenbire kapının zili çaldı. Bir misafir geldiği kesindi. Bir araba sesi duymadığı için, genç kız bunun Leydi Catherine olabileceği endişesi ve saldırgan sorulardan kurtulmak isteğiyle yarım kalmış mektubunu kaldırırken kapı açıldı. Elizabeth şaşırıp kaldı. Çünkü gelen Bay Darcy’ydi ve yanında başka hiç kimse yoktu.

 • 2. Hamur

Aşk ve Gurur Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.