Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi

Hermes Yayınları

Dion Fortune

320,00 TL
227,20 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
92,80 TL
Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi Hakkında Bilgiler
Türü: Parapsikoloji ve Gizem Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786057737656
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 26 adet satılmıştır.
Dion Fortune
Dion Fortune
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi Kısa Özet

    Ünlü ezoterist Dion Fortune’un bu yapıtı ortaya çıktığı zaman, hayati olduğu halde tabu olarak görülen bir konuda büyük yankılar yarattı. Dion Fortune, kadın ve erkek ilişkilerini mevcut psikolojik ve fizyolojik anlayışın ötesinde içsel olarak eril ve dişil, pozitif ve negatif güçlerin dengelenmesi olarak ele almaktadır. Bu iki kutup arasındaki ilişki kademe kademe en yüksek ruhsal bilinç düzeyine kadar varlığını sürdürür.

    İki zıt kutup olarak ele aldığı erillik ve dişilik hem erkekte hem de kadında mevcuttur. Erkeklerde dişil kutup pasif ve eril kutup aktiftir. Kadınlarda ise, eril kutup pasif ve dişil kutup aktiftir. Erkekler fiziksel ve zihinsel düzeyde pozitif ve egemendir. Kadınlar ise duygusal ve ruhsal düzeyde pozitif ve egemendir. Cinsellikte kadın ve erkek arasında bir enerji döngüsü oluşur. Psişik enerjiler platonik ilişkilerde bile karşılıklı olarak kişiler arasında gidip gelir.

    Sağlıklı bir ilişkinin ruhsal gelişmedeki gerekliliğini açıklayan Dion Fortune, ayrıca patolojik durumları da ele alır. İnsanlığın büyük bir kesimince bilinmeyen yanlarıyla cinselliği, aşkı ve evliliği ele alan ve bunların arkasında yatan evrensel yasaları açıklayan bu kitapta, konunun daha iyi anlaşılması için, ilk bölümlerde etraflıca ezoterik açıdan evren ve insan yapısını herkesin anlayacağı bir dilde açıklamaktadır. Kitabın son bölümlerinde ise ideal evlilik, eşruhlar, kürtaj, rastgele cinsel ilişki, cinsel perhiz ve riyazet gibi karmaşık konulara ezoterik açıdan net ve aydınlatıcı yorumlar getirmektedir.

  • 2. Hamur

Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi Hakkında Yorumlar