sadsad x
asdasd

Arşiv Belgeleri ve Salnamelere Göre İpsala

Ceren Yayıncılık

Haluk Kayıcı

30,00 TL
24,60 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
5,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Arşiv Belgeleri ve Salnamelere Göre İpsala Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059490160
Kapak: Ciltsiz
Haluk Kayıcı
Haluk Kayıcı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Arşiv Belgeleri ve Salnamelere Göre İpsala Kısa Özet

  Yerleşim bölgeleri, tarihleriyle var olurlar ve yaşarlar. İlçemiz İpsala da kuruluşundan, günümüze tarihin kalbinin attığı yerlerden birisidir. Daha Trakya’da hiçbir kent yokken İpsala’nın var olduğu bilinmektedir. Via Egnatia yolunun geçtiği bir bölge olarak da büyük öneme sahiptir.

  Osmanlı dönemi ile gerçek kimliği zirveye ulaşan ilçemizin, sonraki dönemlerde yaşadığı olumsuzluklar sonucunda kendisiyle özdeşleşmiş camileri, medreseleri, kervansarayları, han ve hamamları, köprüleri, çeşmeleri, imaret ve at yetiştirilen haraları yıkılmış, ilçemizin yüzyıllar içinde edindiği ruhu tahrip olmuş, günümüzde ilçemize özgü çok az şey kalmıştır.

  Osmanlı arşiv belgeleri ve sâlnâme kayıtlarına göre hazırlanan bu kitap ilçemizin tarihini ortaya çıkarması vesilesiyle bir ilktir.

  Belediyemizin bu yayını ile ilçemizin geçmişi biraz daha aydınlanırken, İpsalalılar da yaşadığı bölgenin geçmişini tanıyacaklardır.

  Memleketimiz İpsala için emek harcayan ve bu kıymetli eseri ortaya çıkaran Öğretim Görevlisi Halûk Kayıcı’ya şahsım ve İpsala’lı hemşehrilerim adına teşekkür ederim

Arşiv Belgeleri ve Salnamelere Göre İpsala Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.