sadsad x
asdasd

Arapça İngilizce Türkçe Sözlük

Çelik Yayınevi

Hikmet Özdemir

55,00 TL
27,50 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
27,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Arapça İngilizce Türkçe Sözlük Hakkında Bilgiler
Türü: Sözlükler
Sayfa Sayısı: 989
ISBN: 9786055094201
Kapak: Ciltli
Hikmet Özdemir
Hikmet Özdemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Arapça İngilizce Türkçe Sözlük Kısa Özet

  Milletleri birbirine bağlayan ve her türlü ilişkilerini sağlayan unsurlardan biri de şüphesiz dildir. Bir başka dili bilmenin önemini asrımızın insanı çok iyi anlamış ve gereğine inanmışlardır. Bir dilin çok iyi bilinmesi ve öğrenilmesi ancak o dilin lügatının iyi bilinmesi ve öğrenilmesiyle mümkündür. İşte bu mütevazi çalışma bunun için yapılmıştır.

  Bugün yeryüzünde geçerliliği bulunan diller arasında İngilizce ve Arapçanın önemi ve rolü inkâr edilemez. Bu iki dilin lügatının birlikte Türkçe olarak hizmete sunulması Türk ve Dünya milletlerine takdim edilen en büyük hizmetlerden birisidir.

  Klasik dilin yanında yeni ve modern kelimeleri de ihtiva etmesi ve üç dilin bir arada bulunması bu lügata olan ihtiyacı arttıracaktır.

  Başta İmam Hatip Liseleri olmak üzere tüm lise öğrencilerine ayrıca, dini tedrisat yapan okul, kurs ve İlahiyat öğrencilerine ve tüm yabancı dil öğrenmek isteyenlere rehber olacaktır. Özellikle bu çalışmamız asırlar boyunca devam edecek olan milletlerarası kültür alışverişlerine vesile olacağından Türk dili ve kültürlerine de büyük katkılar sağlayacaktır. Ayrıca ekonomi ve ticarette kullanılacağından ülkemizin kalkınmasına da katkı sağlayacaktır.

Arapça İngilizce Türkçe Sözlük Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.