sadsad x
asdasd

AR-GE Teşvikleri ve Muhasebe Uygulamaları

Nobel Akademik Yayıncılık

Hüseyin Mert

28,00 TL
21,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
7,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
AR-GE Teşvikleri ve Muhasebe Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 226
ISBN: 9786050331196
Kapak: Ciltsiz
Hüseyin Mert
Hüseyin Mert
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • AR-GE Teşvikleri ve Muhasebe Uygulamaları Kısa Özet

  Değişim, yaşadığımız dünyanın önemli bir markası olmuştur. Değişim yönünde yaşanan gelişmeler, insanlar ve işletmeler için önemli olanaklar, fırsatlar yarattığı gibi bazı sorunları da beraberinde getirmiştir.

  Bilimsel ve teknolojik alanda baş döndürücü hızla yaşanılan gelişmeler, işletmeler için temel sorun olarak rekabet sorununu öne çıkartmıştır. Rekabet koşullarında işletmeler, Ar-Ge faaliyetlerinin önemini anlamışlardır. Ar-Ge faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan verimlilik artışları ve maliyetlerdeki düşmeler, bir işletmenin ve toplumun ekonomik ve sosyal birçok amacının gerçekleşmesinde önemli bir unsur olmuştur. Bu çabalarda etkin, üretken ve yaratıcı bir biçimde faydalanan işletmeler ve ülkeler, rekabet koşullarında önemli bir güç elde etmişlerdir.

  Ülkelerin büyüme ve kalkınma politikalarında, bilimsel ve teknolojik gelişmenin önemi giderek anlaşılmıştır. Bu yönüyle Ar-Ge faaliyetleri, işletmelerin sürekliliği ve hedeflerini gerçekleştirebilmelerinde önemli rolü nedeniyle devletler tarafından teşvik politikalarıyla önemli ölçüde desteklenmektedir.

  Ar-Ge faaliyetlerinin ekonomik yaşantımızda giderek yoğunluk kazanması, Ar-Ge’yi *mali ve muhasebe boyutuyla* anlatan bu çalışmayı yapmaya bizleri yönlendirmiştir. Alanında özgün olması itibariyle meslek mensuplarına, işletme yöneticilerine ve Ar-Ge çalışanlarına faydalı olması en büyük dileğimizdir.

AR-GE Teşvikleri ve Muhasebe Uygulamaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.