Antropontolojinin Işığında Etik Ya Da Ahlak Felsefesi

Notos Kitap

Betül Çotuksöken

270,00 TL
207,90 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
62,10 TL
Antropontolojinin Işığında Etik Ya Da Ahlak Felsefesi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 328
ISBN: 9786057643445
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 17 adet satılmıştır.
Betül Çotuksöken
Betül Çotuksöken
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Antropontolojinin Işığında Etik Ya Da Ahlak Felsefesi Kısa Özet

    Antropolojik nitelikli varlıkbilgisi, gerek etki-tepki bağlamlı salt istemeye dayalı davranışıyla ve ilişkisiyle, gerekse de düşünmeye dayalı eylemiyle ve ilişkisiyle insanın dünyayı değiştirdiğini ileri sürüyor.

    *Felsefenin Gör Dediği* ana başlığı altında yayımlanan ilk kitap Antropontoloji ya da İnsan-Varlıkbilgisi’nde insanın bir varolan olarak ne ya da kim olduğu üzerinde duran Betül Çotuksöken, ikinci kitap Antropontolojinin Işığında Etik ya da Ahlak Felsefesi’nde, insanı varolan karşısında sergilediği *eylemleri* ve *ilişkileri* bağlamında ele alıyor.

    Betül Çotuksöken, sürekli olarak durumlar içinde, durumlar arasında ya da durumlar karşısında olan, durum ya da durumlar içinde, arasında, karşısında duruş geliştiren, başka bir deyişle durumlarla karşılaşan, geliştirdiği duruşuyla durumları karşılayan eylem öznesi insanı, onun kişi halini gözden kaçırmamaya dikkat eden, felsefece görmenin somut sonucu olan bu metinlerde, insan eylemlerine, insan ilişkilerine antropontolojik açıdan bakmayı önceliyor. Antropontolojinin sağladığı görme biçimiyle insan bu kez eylemlerinde ve ilişkilerinde, eylemlerin ve ilişkilerin ortak paydalarında ele alınıyor.

  • 2. Hamur

Antropontolojinin Işığında Etik Ya Da Ahlak Felsefesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.