Antik İsrail`in İnancı ve Tarihi

İnsan Yayınları

George E. Mendenhall

51,00 TL
36,21 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
14,79 TL
Antik İsrail`in İnancı ve Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 382
ISBN: 9789755747729
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 5 adet satılmıştır.
George E. Mendenhall
George E. Mendenhall
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Antik İsrail`in İnancı ve Tarihi Kısa Özet

  Antik İsrail’in kökenleriyle ilgili giderek artan çekişmeli tartışmalarda George Mendelhall’in bu kitabı değerli ve kararlı bir çalışma. Yazar, İsrail’in nasıl İsrail olduğunu gösteren resmi oluşturmak için arkeolojik keşiflerle birlikte Kitab-ı Mukaddes maarifini ve Dilbilim’i ele alıyor. Artık, Kitab-ı Mukaddes’e aynı gözle bakamayacaksınız.

  - Amy Dockser Marcus, The View from Nebo: How Archaelogy Is Rewriting the Bible and Reshaping the Middle East’ın müellifi ve Wall Street Journal yazarı

  Yirminci yüzyılın en yaratıcı ediblerinden biri, arkeolojik araştırmalardan yararlanarak sosyolojik bir yaklaşımla, İbrahim’den İsa’ya Antik İsrail’in İnancı ve Tarihi’ne yeni bir ışık tutuyor. Yaşadığımız zamanlara ilişkin imalarıyla aydınlatıcı ve büyüleyici bir eser.

  - Bernhard W. Anderson, Eski Ahid İlahiyatı Onursal Profesörü, Princeton İlahiyat Fakültesi

  Mendenhall, Tunç Çağı Yakın Doğu’sunu irdeleyerek çıktığı yolda, Musa’nın *On Emir*i ile başlayan, Tanrı’yı İsrail’in biricik ve gerçek kralı sayan ve on iki kavim birliği ile doruğuna ulaşan İsrail dini tarihinin izlerini sürüyor. Ardından, İsrail’in monarşiye tehlikeli dalışını ve kaçınılmaz başarısızlığını, umutsuz reform girişimlerini ve ağır sürgün dersini konu ediyor.

  Arkeolojik buluntular, antik metinler, resimler, haritalar ve çizimler eşliğinde, Kadim İsrail’in Dini ve Tarihi, okuyucusunu, kadim dünyayı ve dinin bugün dünyamızı nasıl şekillendirdiğini değerlendirmeye davet ediyor.

 • 2. Hamur

Antik İsrail`in İnancı ve Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.