sadsad x
asdasd

Antik Çağlardan Türklerin Yayılmasına Orta Asya Mirası

Arkadaş Yayınları

Richard N. Frye

13,43 TL
10,74 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
2,69 TL
Alışveriş Listeme Ekle Tavsiye Et
Antik Çağlardan Türklerin Yayılmasına Orta Asya Mirası Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 282
ISBN: 9789755096155
Kapak: Ciltsiz
Richard N. Frye
Richard N. Frye
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Antik Çağlardan Türklerin Yayılmasına Orta Asya Mirası Kısa Özet

  "Bu kolay anlaşılır ve ilgi çekici kitap, Orta Asya bölgesinde Zerdüştlük, Ahamenid ekümenesi, Sakalar, göçebe istilacı akınları, Sasani ve Samani kültürünün yayılması ve Türklerin tarihsel rolü gibi birbirinden farklı konuyu bir araya getiriyor. Frye arkeolojik, nümizmatik ve epigrafik bulguların önemine dikkat çekerek dilbilimcilerin ve sanat tarihçilerinin karşılaştırmalı çalışmalarına başvuruyor; bunu yaparken bu konuya ilgi duyan her okurun kolay anlayabileceği bir dil kullanıyor. Haritalar mükemmel, çizimler de çok iyi seçilmiş."
  -Choice-

  Orta Asya Mirası'nda Richard N. Frye, Orta Asya halklarının İran, Çin ve Hindistan'dan kültürel unsurlar taşıyan mirasını yeniden keşfetmek amacıyla çıktığı yolculuğunda modern Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan ve Türkistan'ın kültürel köklerini, Orta Asya'nın gerçek tarihini araştırıyor. Orta Asya bölgesinde konuşulmuş olan farklı dillerde çok sayıdaki materyal ve kaynak ışığında değerlendirmelerini yaparken, aynı zamanda arkeoloji, dilbilim, sanat tarihi, etnografya gibi alanlarda ulaştığı bulgu ve bilgileri yorumluyor. Bu coğrafyada Zedüştlük ve İslam'ın sahip olduğu etkiyi analiz ediyor ve göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip bölgedeki farklı insan topluluklarını, mekanları ve kültürleri ayrıntılarıyla ortaya koyuyor.

  Orta Asya'nın tarihsel, kültürel ve toplumsal yapısını merak eden herkesin ilgiyle okuyacağı ve her türden soruya yanıt bulabileceği bu kitabın keyifle okunacağına inanıyoruz.

Antik Çağlardan Türklerin Yayılmasına Orta Asya Mirası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.