sadsad x
asdasd

Antidepresan Tuzağı

Hayykitap

Mutluhan İzmir

70,00 TL
45,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
24,50 TL
Antidepresan Tuzağı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İnsan Ve Toplum Kitapları
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9786055181321
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Mutluhan İzmir
Mutluhan İzmir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Antidepresan Tuzağı Kısa Özet

  En basit kaygıların, en insani endişelerin `depresyon` olarak yaftalandığı bir zamanda yaşıyoruz. Hayatın normal akışı içindeki sıradan üzüntüleri yaşıyoruz. Hayatın normal akışı içindeki sıradan üzüntüleri yaşayanlarun hepsi psikiyatri sektörü nezdinde potansiyel birer hasta. Ve sektöre göre bu devasa potansiyelin tamamı antidepresan ilaçlar kullanmak zorunda!

  Gerçekten de antidepresan ilaçlarda büyük bir tuzak var. Bu ilaçların kullanımı Türkiye`de 2003 yılında yaklaşık 14 milyon kutuyken, 2012 yılında 31 milyon kutuyu aşmış bulunuyor. Şimdi neredeyse her ev ağzına kadar `mutluluk` haplarıyla dolu, onları kullanıyoruz ve `mutlu` olduğumuzu zannediyoruz! Gereksiz depresyon teşhisi ve gereksiz ilaç kullanımı almış başını gitmiş durumda.

  Psikiyatrist Mutluhan İzmir mesleki hayatı boyunca, uzun süreli antidepresan kullanımının insanlarda yarattığı riskleri, `sinsi` kişilik değişimlerini ve intihar eğilimini gözlemledi. Psikiyatri pratyiğinin, insanlara bol miktarda ilaç kullandırma pratiğine dönüştüğüne tanık oldu. Belki toplumun yüzde 5`i için gerçekten gerekli olan bu ilaçların kullanım oranı yüzde 50`leri aşınca dayanamadı. Bu gidişe `dur` demek, halkı tuzaklara karşı uyar mak için bu kitabı yazdı.

  Antidepresan Tuzağı`nı okuyunca `depresyon` gerçeği ile yüzleşeceksiniz! Belki boş yere içtiğiniz antidepresanlar yüzünden gerileceksiniz ama `hasta` olmadığınızı anlayınca çok sevineceksiniz. Takıntılarınız, korkularınız, endişeleriniz, panikleriniz ya da aşırı stres yüzünden yaşadığınız sıkıntıların gerçek sebebinin ne olduğunu anlayıp sağlığınıza kavuşmanın anahtarını bulacaksınız!

 • 2. Hamur

Antidepresan Tuzağı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.