sadsad x
asdasd

Anne ve Çocuk Hemşireliği - Klinik Uygulama Becerileri Kitabı

Nobel Akademik Yayıncılık

Ruth C. Mcgillis Bindler

89,00 TL
71,20 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
17,80 TL
Anne ve Çocuk Hemşireliği - Klinik Uygulama Becerileri Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9786051338453
Kapak: Ciltsiz
Ruth C. Mcgillis Bindler
Ruth C. Mcgillis Bindler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Anne ve Çocuk Hemşireliği - Klinik Uygulama Becerileri Kitabı Kısa Özet

  Bu kitap *Clinical Skills Manual for Maternal&Child Nursing Care* kitabının *Anne ve Çocuk Hemşireliği Klinik Uygulama Becerileri Kitabı* ismi ile Türkçeye çevirisi ve uyarlamasıdır. Anne ve Çocuk Hemşireliği Klinik Uygulama Becerileri Kitabı, doğum ve kadın hastalıkları hemşireliği ve çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği alanlarında ders kitaplarının yanında klinik uygulama alanlarındaki becerilere rehberlik edecek bir kitaptır. Sizlere sunduğumuz bu kitap zengin görselliği ve adım adım girişimleri, sade ve açıkça ifade etmesi sayesinde hemşirelerin yanı sıra öğrenci hemşirelerin de kolaylıkla anlayabilecekleri özelliktedir.

  Kitapta konular kolay anlaşılabilir bir akış düzeninde sunulmuştur. Kitabın giriş bölümü koruyucu yöntemlerle başlamış olup anne sağlığı ile devam etmiş ve çocuk sağlığının tüm alanlarını kapsayacak şekilde sonlandırılmıştır. Kitapta yer alan her bölüm çok sayıda tablo, şekil ve fotoğrafla desteklenmiş, önemli noktalara dikkat çekmek açısından *kutucuklar* oluşturulmuştur. Klinik uygulama becerileri işlem sırasına uygun bir şekilde adım adım yazılmış ve uygulamalar esnasında karşılaşılabilecek her türlü sorun için açıklama yapılmıştır.

  Kitabın içeriği; Koruyucu Yöntemler, Kadın Sağlığı ve Doğum Öncesi Bakım, Doğum Eylemi, Doğum Sonu Dönem, Yenidoğan, Bilgilendirilmiş Onam, Pozisyon Verme ve Sabitleme Tedavileri, Transport, Fiziksel Değerlendirme, Örnek Toplama, İlaç Uygulamaları ve İrrigasyon, İntravenöz Girişimler, Ağrının Değerlendirilmesi ve Yönetimi, Nörolojik Değerlendirme ve Bakım, Kardiyorespiratuar Bakım, Beslenme, Boşaltım, Deri ve Kas-İskelet Sistemi Bakımı gibi ana başlıklarla pratikte uygulanan tüm girişimleri kapsamaktadır.

  Elinizdeki kitap, alanında uzman akademisyenlerin yoğun çabaları sonucu ortaya çıkmıştır. Kitap, ilgili alanlardaki hemşirelere ve hemşirelik öğrencilerine katkı sağlayacak mükemmel bir referanstır.

Anne ve Çocuk Hemşireliği - Klinik Uygulama Becerileri Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.